Blog

17.07.2024

Co może przeszkodzić w wybudowaniu farmy fotowoltaicznej?

Budowa farmy fotowoltaicznej jest skomplikowanym przedsięwzięciem, które wymaga uwzględnienia wielu czynników technicznych, prawnych i środowiskowych. W trakcie realizacji projektu mogą pojawić się różne przeszkody, które opóźnią lub nawet uniemożliwią budowę. W tym artykule omówimy najczęstsze problemy, które mogą stanąć na drodze do realizacji inwestycji w farmę fotowoltaiczną.

Przeczytaj więcej...

17.07.2024

Jak dobrać lokalizację pod budowę farmy fotowoltaicznej?

Wybór odpowiedniej lokalizacji pod budowę farmy fotowoltaicznej jest jednym z kluczowych kroków, który determinuje sukces całego przedsięwzięcia. Wpływa on nie tylko na efektywność energetyczną, ale także na koszty budowy i eksploatacji. Firma RAWICOM, specjalizująca się w generalnym wykonawstwie farm fotowoltaicznych, może pomóc w przeprowadzeniu tego procesu, aby zapewnić optymalny wybór miejsca pod inwestycję.

Przeczytaj więcej...

16.07.2024

Odmowa Wydania Decyzji o Warunkach Zabudowy dla Farmy Fotowoltaicznej

Decyzja o warunkach zabudowy (WZ) jest kluczowym dokumentem dla inwestorów planujących budowę farmy fotowoltaicznej. Jest ona szczególnie istotna w sytuacjach, gdy brak jest miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego (MPZP). Proces uzyskania WZ może napotkać na liczne trudności, w tym na odmowy ze strony organów administracyjnych.

Przeczytaj więcej...

15.07.2024

Ile Trwa Budowa Farmy Fotowoltaicznej z RAWICOM?

Budowa farmy fotowoltaicznej to złożony proces, który wymaga precyzyjnego planowania, koordynacji i realizacji. Firma RAWICOM, lider w branży odnawialnych źródeł energii, gwarantuje szybkie i profesjonalne wykonanie projektów fotowoltaicznych. Dzięki naszym doświadczeniu i zaawansowanym technologiom, jesteśmy w stanie zrealizować budowę farmy fotowoltaicznej o mocy 1 MWp w zaledwie 1,5 miesiąca od momentu wbicia pierwszej łopaty.

Przeczytaj więcej...