Blog

26.11.2021

Net-billing – co to oznacza dla prosumenta?

Każdy, kto interesuje się branżą fotowoltaiczną, z pewnością już słyszał o zmianach, nadchodzących od kwietnia 2022 roku. Zmodyfikowany ma zostać system rozliczeń dla prosumentów. Net-billing zastąpi znany już wszystkim net-metering. Jak jednak realnie wpłynie to na korzystanie z fotowoltaiki?

Przeczytaj więcej...

19.11.2021

Kalkulator do fotowoltaiki – jak działa?

Koszt założenia instalacji fotowoltaicznej może znacząco się różnić. Jest zależny od mocy oraz lokalizacji. Dużą popularnością cieszą się więc kalkulatory do fotowoltaiki, które pozwalają oszacować koszt inwestycji. Warto z nich skorzystać, aby przynajmniej orientacyjnie dowiedzieć się, ile zapłacimy za fotowoltaikę. W razie wątpliwości, najlepiej skontaktować się z wykonawcą i zapytać o wszystkie szczegóły.

Przeczytaj więcej...

17.11.2021

Jak zamontować panele fotowoltaiczne?

Prognozy wskazują, że roczne obroty na rynku fotowoltaiki w 2021 roku przekroczą 9 miliardów złotych. Nie ma w tym nic dziwnego, skoro w sierpniu tego roku liczba prosumentów wzrosła do 700 tysięcy. Zainteresowanie fotowoltaiką jest więc bardzo duże. Warto dowiedzieć się, jak powinny być zamontowane panele fotowoltaiczne, aby wydajnie i bezpiecznie działały.

Przeczytaj więcej...

03.11.2021

Ile prądu wytwarza fotowoltaika?

Każdy, kto rozważa założenie instalacji fotowoltaicznej, zastanawia się, ile energii elektrycznej jest w stanie pozyskać w ten sposób. Oszacowanie generowanej przez panele mocy jest bardzo istotne. Dzięki odpowiednim obliczeniom, jesteśmy w stanie stworzyć plan instalacji fotowoltaicznej, która pokryje zapotrzebowanie energetyczne. Jak jednak stwierdzić, ile prądu wytwarza fotowoltaika?

Przeczytaj więcej...