Blog

26.08.2021

Jak otrzymać dofinansowanie do fotowoltaiki?

Elektrownie fotowoltaiczne pozwalają na pozyskiwanie energii ze źródeł odnawialnych, dlatego korzystnie wpływają na środowisko. W 2021 roku, Komisja Europejska ogłosiła, że celem UE jest redukcja emisji gazów cieplarnianych o 55% do 2030 roku. Państwa członkowskie muszą wywiązać się z tego obowiązku, przygotowując krajowe plany na rzecz energii i klimatu na lata 2021-2030. W praktyce oznacza to m.in. możliwość skorzystania z dotacji podczas zakładania instalacji fotowoltaicznej.

Przeczytaj więcej...

25.08.2021

Jak działają domowe elektrownie fotowoltaiczne?

Domowe elektrownie fotowoltaiczne cieszą się coraz większą popularnością i stopniowo wypierają kolektory słoneczne, które jeszcze kilka lat były w Polsce bardzo powszechne. W pierwszym kwartale 2021 roku, łączna moc pozyskiwana z paneli fotowoltaicznych wyniosła 4088,9 MW.

Przeczytaj więcej...

24.08.2021

Domowe stacje ładowania samochodów – czym są i jak działają?

Statystyki pokazują, że nawet 90% ładowań samochodów elektrycznych odbywa się w domu. Warto więc zadbać, aby ten proces był jak najbardziej wydajny i bezpieczny. Wychodzimy naprzeciw potrzebom naszych Klientów oraz oferujemy więc budowę, montaż i serwisowanie domowych stacji ładowania samochodów elektrycznych.

Przeczytaj więcej...

02.03.2021

Ulga termomodernizacyjna, czyli jak odliczyć fotowoltaikę od podatku

W związku ze zbliżającym się okresem rozliczeniowym za rok 2020 postanowiliśmy przybliżyć Wam kolejny sposób, który pozwoli znacznie ograniczyć koszta związane z instalacją paneli słonecznych. W tym artykule dowiecie się, czym jest ulga termomodernizacyjna, jak z niej skorzystać oraz jakie wydatki związane z założeniem instalacji można odliczyć w zeznaniu podatkowym.

Przeczytaj więcej...