Blog

03.08.2022

Planujesz zakup samochodu elektrycznego? Sprawdź program Mój Elektryk

Unia Europejska kładzie nacisk na zwiększenie liczby samochodów elektrycznych na drogach. Komisja Europejska ogłosiła nawet, że od 2035 roku samochody spalinowe nie będą już sprzedawane. Nie zmienia to jednak faktu, że zakup auta elektrycznego to wciąż duży wydatek, dlatego NFOŚiGW uruchomił program Mój Elektryk.

Przeczytaj więcej...

03.08.2022

Ceny prądu wciąż rosną! Za energię będziemy płacić jeszcze więcej

W porównaniu z 2021 rokiem, ceny prądu wzrosły o 24%. Gorsza wiadomość jest taka, że na 2023 prawdopodobny jest wzrost taryf aż o 180%! Wyjściem z tej sytuacji może być korzystanie z odnawialnych źródeł energii. Zobacz, jakie zmiany w cenach prądu czekają nas w przyszłym roku.

Przeczytaj więcej...

01.07.2022

Jak uruchomić komercyjną stację ładowania samochodów elektrycznych?

W Polsce dynamicznie rośnie liczba samochodów elektrycznych. Na koniec kwietnia 2022 roku było ich 46 552 i nic nie zwiastuje tendencji spadkowej. Niezbędna staje się więc infrastruktura przeznaczona do ich ładowania. Można postawić na domową stację lub zainwestować w rozwiązanie komercyjne, które stanie się dodatkowym źródłem dochodu. Przygotowaliśmy krótki poradnik, jak zacząć zarabiać na usługach ładowania.

Przeczytaj więcej...

01.07.2022

Moje Ciepło i Mój Prąd – skorzystaj z dofinansowań na fotowoltaikę i pompy ciepła

Zanieczyszczenie środowiska i zmiany klimatyczne sprawiają, że coraz większy nacisk kładzie się na wykorzystywanie odnawialnych źródeł energii. W Polsce i innych europejskich państwach uruchamiane są więc programy dofinansowań, aby takie rozwiązania były bardziej dostępne. Należą do nich dobrze już znany Mój Prąd oraz Moje Ciepło, które wystartowało w kwietniu 2022 roku.

Przeczytaj więcej...