Blog

19.05.2022

Dotacje na fotowoltaikę dla rolnictwa w 2022

Inwestycja w fotowoltaikę w wielu przypadkach zazwyczaj zwraca się już po kilku latach. Dodatkowo dostępne są liczne dofinansowania, dzięki którym panele słoneczne stają się jeszcze bardziej dostępne. Wiele programów zostało skierowane do rolników, co sprzyja dynamicznemu rozwojowi polskiej wsi.

Przeczytaj więcej...

19.05.2022

Panele fotowoltaiczne a wartość nieruchomości

Rosnące ceny nieruchomości nie są dobrą wiadomością dla osób, które szykują się do ich zakupu, ale za to znacznie lepszą dla inwestorów. Nie bez znaczenia pozostaje też coraz większa popularność ekologicznych rozwiązań, ponieważ montaż instalacji fotowoltaicznej czy stacji ładowania pojazdów elektrycznych pozwala dodatkowo zwiększyć wartość inwestycji.

Przeczytaj więcej...

26.04.2022

Magazyny energii – koszt i możliwość dofinansowania

Tylko w 2021 roku w Polsce przybyło aż 400 tysięcy prosumentów, co najlepiej świadczy o rosnącej popularności fotowoltaiki w naszym kraju. Zmieniają się jednak zasady rozliczeń, co wiąże się z większym naciskiem na autokonsumpcję produkowanej energii. Rośnie więc popularność magazynów energii i zdecydowanie warto bliżej przyjrzeć się takiemu rozwiązaniu.

Przeczytaj więcej...

05.04.2022

Zalety firmowych instalacji fotowoltaicznych

W dzisiejszych czasach z dnia na dzień obserwuje się stały wzrost cen prądu. Dla właścicieli firm to dość niepokojąca informacja, gdyż mają oni świadomość, że wiąże się to ze zwiększeniem kosztów prowadzenia biznesu. Jednak istnieje rozwiązanie, które pozwala na uniezależnienie się przedsiębiorstw od podwyżek cen prądu. Jest nim budowa własnej elektrowni słonecznej w obrębie danej firmy. Panele fotowoltaiczne można zamontować na dachu budynku lub zbudować dużą farmę PV. Warto mieć świadomość, że pozyskiwanie energii za pomocą paneli słonecznych to nie tylko oszczędność pieniędzy, ale również ochrona środowiska. Z tego właśnie względu w ciągu ostatnich lat sporo firm zdecydowało się na zamontowanie instalacji fotowoltaicznych. Wiele osób uważa, że korzystanie z energii słonecznej jest najlepszym sposobem na poprawę sytuacji polskiej energetyki, a także polepszenie jakości powietrza. Poznaj zalety stosowania firmowych instalacji fotowoltaicznych.

Przeczytaj więcej...