Blog

02.03.2021

Ulga termomodernizacyjna, czyli jak odliczyć fotowoltaikę od podatku

W związku ze zbliżającym się okresem rozliczeniowym za rok 2020 postanowiliśmy przybliżyć Wam kolejny sposób, który pozwoli znacznie ograniczyć koszta związane z instalacją paneli słonecznych. W tym artykule dowiecie się, czym jest ulga termomodernizacyjna, jak z niej skorzystać oraz jakie wydatki związane z założeniem instalacji można odliczyć w zeznaniu podatkowym.

Przeczytaj więcej...

02.02.2021

Fotowoltaika, czyli jak zarabiać na energii słonecznej

Nieustannie zwiększający się postęp technologiczny w praktycznie każdej dziedzinie naszego życia wymaga coraz większego zapotrzebowania na energię. Rosnące ceny za energię elektryczną stanowią znaczący udział w kosztach każdego gospodarstwa domowego. Nie bez znaczenia pozostają one również dla małych, średnich oraz dużych przedsiębiorstw.

Przeczytaj więcej...

21.12.2020

Elektrownia słoneczna – czym jest i dlaczego warto zostać jej właścicielem?

Korzystanie z odnawialnych źródeł energii jest coraz popularniejsze, nie tylko za granicą, ale również w naszym kraju. Trudno się temu dziwić, gdyż czerpanie energii z naturalnych źródeł jest nie tylko darmowe, ale również korzystne dla środowiska. Montaż elektrowni słonecznej jest procesem, który może znacząco obniżyć rachunku za prąd w domach prywatnych oraz firmach.

Przeczytaj więcej...

07.12.2020

Czym się kierować przy wyborze mocy paneli fotowoltaicznych?

W ostatnich latach fotowoltaika budzi coraz większe zainteresowanie. Wybór idealnego modelu okazuje się jednak w niektórych przypadkach nie lada wyzwaniem. Potencjalni inwestorzy często zastanawiają się jakimi cechami powinny wyróżniać się panele fotowoltaiczne, aby były możliwie jak najbardziej skuteczne. W tym poradniku dowiesz się, dlaczego moc paneli jest tak ważna i na jaki wariant paneli warto się zdecydować.

Przeczytaj więcej...