Ciekawostki o Farmie Fotowoltaicznej o Mocy 10MWp

Energetyka słoneczna zdobywa coraz większą popularność, a farmy fotowoltaiczne rosną jak grzyby po deszczu. Dziś przybliżymy Wam fascynujące szczegóły na temat jednej z takich farm, która została niedawno ukończona przez naszą firmę. Oto kilka ciekawostek o farmie fotowoltaicznej o mocy 10MWp, która znajduje się na granicy dwóch województw!

Fascynujące Fakty o farmie fotowoltaicznej:

 1. Inwestor:
  • Inwestorem farmy jest firma Cytrus, która postawiła na rozwój odnawialnych źródeł energii, wnosząc tym samym swój wkład w ekologiczną przyszłość naszego kraju.
 2. Lokalizacja na Granicy:
  • Farma jest usytuowana na granicy dwóch województw, co czyni ją unikalnym punktem na mapie energetycznej kraju. To idealne połączenie administracyjnych terytoriów z nowoczesną technologią.
 3. Imponująca Moc:
  • Moc farmy wynosi aż 10MWp. To wystarczająca ilość energii, aby zasilić kilka tysięcy gospodarstw domowych!
 4. Moduły Fotowoltaiczne:
  • Farma składa się z 16 260 modułów fotowoltaicznych o mocy 615Wp każdy. Moduły te zostały dostarczone przez renomowaną firmę JinkoSolar, znaną z wysokiej jakości swoich produktów.
 5. Zaawansowane Falowniki:
  • Do przetwarzania energii użyto 40 falowników HUAWEI SUN2000-215KTL. Huawei to gigant technologiczny, którego falowniki są synonimem niezawodności i efektywności.
 6. Konstrukcje i Trafostacje:
  • Konstrukcje montażowe oraz trafostacje zostały dostarczone przez firmę RAWICOM. Dzięki naszym solidnym produktom farma jest nie tylko efektywna, ale również trwała i bezpieczna.
 7. Oszczędność i Ekologia:
  • Dzięki tej farmie rocznie unikniemy emisji tysięcy ton CO2 do atmosfery. To ogromny krok w stronę walki ze zmianami klimatycznymi.
 8. Szybki Montaż:
  • Choć instalacja tak dużej ilości modułów i falowników wydaje się skomplikowana, całość projektu zrealizowano w rekordowym czasie dzięki współpracy zespołów specjalistów.
 9. Testy i Kalibracja:
  • Po montażu, każdy element farmy został dokładnie przetestowany i skalibrowany, aby zapewnić maksymalną wydajność i niezawodność systemu.
 10. Korzyści Społeczne:
  • Farma nie tylko produkuje czystą energię, ale również przyczyniła się do stworzenia miejsc pracy podczas fazy budowy i teraz w trakcie jej utrzymania.
 11. Zaawansowane Technologie:
  • Dzięki zastosowaniu nowoczesnych technologii monitoringu i zarządzania, możliwe jest bieżące śledzenie wydajności każdego modułu i falownika.
 12. Współpraca Międzywojewódzka:
  • Projekt ten stał się przykładem owocnej współpracy między władzami dwóch województw, pokazując, że wspólne inicjatywy mogą przynieść wymierne korzyści dla społeczności lokalnych.

Podsumowanie

Farma fotowoltaiczna o mocy 10MWp na granicy dwóch województw to więcej niż tylko źródło czystej energii. To dowód na to, że nowoczesna technologia i współpraca mogą przynieść korzyści ekologiczne, ekonomiczne i społeczne. Z takimi inicjatywami, przyszłość energetyczna naszego kraju wygląda naprawdę obiecująco!