Otwarcie farmy fotowoltaicznej o mocy 600 kWp dla firmy Partners – Paliwa Alternatywne

W dniu wczorajszym odbyło się oficjalne otwarcie farmy fotowoltaicznej o mocy 600 kWp, którą mieliśmy przyjemność zaprojektować i zrealizować dla firmy Partners. Dzięki tej instalacji firma Partners może cieszyć się czystą, odnawialną energią, która zasili ich firmę. 🌿

Jesteśmy szczególnie dumni z tego projektu, ponieważ jest to rezultat współpracy dwóch lokalnych firm: Rawicom SA i Partners – Paliwa Alternatywne, które razem dążą do zrównoważonego rozwoju i ochrony środowiska.

Partners Sp. z o.o. Sp. K.

Partners Sp. z o.o. SK to firma rodzinna, nasze korzenie sięgają branży papierniczej. Rozpoczęli swoją działalność od świadczenia usług dla tego segmentu przemysłu, szybko rozszerzyli  ofertę na obszar gospodarki odpadami. Firma zaczęła swoją historię w branży odpadowej od odpadów papierniczych, które stanowiły fundament ich działalności. Dziś, z pasją i zaangażowaniem, kontynuują rozwój firmy, oferując kompleksowe rozwiązania w zakresie gospodarki odpadami. Specjalizują się w przetwarzaniu odpadów komunalnych i przemysłowych. Jako przetwarzający odpady, a także producent paliw alternatywnych z odpadów, są przekonani, że ich praca przyczynia się do ochrony środowiska i zrównoważonego rozwoju.

 

Uroczyste otwarcie

Na uroczystości nie zabrakło znamienitych gości, takich jak Burmistrz Łabiszyna Jacek Idzi Kaczmarek , Starosta Żniński Zbigniew Jaszczuk, Wicestarosta Andrzej Hłond, Kierowniczka Wydziału ds. Ochrony Środowiska w Łabiszynie Lidia Dąbkowska Kierownik Wydziału Ochrony Środowiska, Rolnictwa i Leśnictwa w Żninie Wiesław Rummel, Eksperta ds. OZE dr. inż. Adam Mroziński Adiunkta Politechniki Bydgoskiej, Prezes Andrzej Baranowski z firmy KPEC i Prezes Nadwiślańskiego Związku Pracodawców LEWIATAN Jarosław Halarewicz.

Znaczenie projektu

Farma fotowoltaiczna to nie tylko krok ku nowoczesności, ale również dowód naszego zaangażowania w walkę ze zmianami klimatycznymi. Dzięki tej inwestycji zmniejszamy zużycie naturalnych zasobów, takich jak węgiel kamienny, co bezpośrednio przekłada się na poprawę jakości powietrza i ochronę środowiska.

Dzięki zastosowaniu nowoczesnych technologii i rozwiązań inżynieryjnych, farma fotowoltaiczna o mocy 600 kWp będzie w stanie zaspokoić znaczną część zapotrzebowania na energię elektryczną firmy Partners, przyczyniając się jednocześnie do redukcji emisji CO2. To ważny krok w kierunku zrównoważonego rozwoju naszej społeczności.

Redukcja emisji CO₂

Farma fotowoltaiczna pozwala uniknąć emisji 320 802 kg CO₂ rocznie. Jest to bezpośredni efekt zastąpienia energii produkowanej z paliw kopalnych energią z odnawialnych źródeł.

Podsumowując:

  • Liczba zasilonych gospodarstw domowych: około 341
  • Ilość uratowanych drzew: około 14 583
  • Redukcja emisji CO₂: 320 802 kg rocznie

Zasilanie gospodarstw domowych

Zakładając, że przeciętne gospodarstwo domowe w Polsce zużywa około 2000 kWh rocznie, zatem farma fotowoltaiczna mogłaby zasilić około 341 gospodarstw domowych rocznie.

Podziękowania

Dziękujemy wszystkim za przybycie i wspólne świętowanie tego wyjątkowego momentu. Mamy nadzieję, że czas spędzony w znakomitym gronie oraz otwarcie tak niesamowitej inwestycji przyniosły wszystkim wiele radości.

Razem możemy więcej – dążymy do zrównoważonej przyszłości, w której czysta energia staje się standardem, a nasze działania przyczyniają się do ochrony środowiska dla przyszłych pokoleń.