Fotowoltaika Podkarpackie

Duże nasłonecznienie w województwie podkarpackim sprawia, że ten region zapewnia doskonałe warunki do działania instalacji fotowoltaicznych. Wysoka produkcja energii powoduje, że inwestycja jest bardzo opłacalna. Jeżeli więc interesują Cię panele słoneczne w podkarpackim, zapraszamy do kontaktu.

Instalacje fotowoltaiczne w podkarpackim

Rawicom to zespół specjalistów w dziedzinie audytu, projektowania i montażu. Szeroka wiedza i bogate doświadczenie pozwalają nam zapewniać kompleksową obsługę na każdym etapie inwestycji. Na podstawie szczegółowego audytu, tworzymy plan instalacji. Projekt jest idealnie dopasowany do lokalizacji i potrzeb użytkowników danego budynku. Następnie, nasi monterzy przechodzą do realizacji. Ich doświadczenie oraz podzespoły renomowanych producentów dają pewność, że instalacja PV będzie wydajnie i bezpieczne służyć swoim użytkownikom przez kilkadziesiąt lat.

Doświadczenie w branży zbieramy od 2006 roku. Wykonaliśmy tysiące realizacji w różnych lokalizacjach i warunkach. Mamy więc pewność, że zawsze proponujemy naszym klientom rozwiązanie optymalne do ich potrzeb. Podejmujemy się zarówno montażu instalacji fotowoltaicznych w domach jednorodzinnych, jak i zakładach produkcyjnych, biurowcach i innych budynkach o wysokim zapotrzebowaniu energetycznym. Współpracujemy również z inwestorami, planującymi budowę farmy fotowoltaicznej oraz stacji ładowania pojazdów elektrycznych.

Fotowoltaika – tania, ekologiczna energia

Średnie nasłonecznienie w województwie podkarpackim wynosi 1100 kWh/m², podczas gdy w większości regionów jest to poniżej 1000 kWh/m². Założenie instalacji fotowoltaicznej na tym obszarze jest więc szczególnie opłacalne. Województwo podkarpackie posiada ogromny potencjał do użytkowania odnawialnych źródeł energii. Działalność naszej firmy przyczynia się do jego wykorzystywania.

Ceny prądu wciąż rosną i nic nie zwiastuje ich spadku. Coraz większa staje się więc popularność paneli fotowoltaicznych. Dają niezależność energetyczną, dlatego rachunki za prąd zostają zredukowane do minimum. Koszt inwestycji zwraca się więc średnio po 6 latach.

Ogniwa fotowoltaiczne przynoszą też korzyści dla środowiska. Podczas ich pracy nie zostają emitowane szkodliwe substancje. Panele pracują cicho, dlatego nie przyczyniają się do zwiększania poziomu hałasu. Ich długa żywotność sprawia też, że z fotowoltaiki nie powstają duże ilości odpadów. Użytkowanie energii słonecznej jest więc korzystne z ekonomicznego i ekologicznego punktu widzenia.

Instalacja fotowoltaiczna dla firmy w podkarpackim od Rawicom

Wysokie zużycie energii elektrycznej w przedsiębiorstwie sprawia, że rachunki za prąd znacznie podwyższają miesięczne koszty prowadzenia biznesu. Dodatkowym problemem mogą być przerwy w dostawie wynikające z awarii lub konserwacji sieci przez operatora. Coraz większa część przedsiębiorców postanawia więc postawić na niezależność energetyczną, którą daje fotowoltaika dla firm. Podkarpackie to doskonała lokalizacja, aby postawić na taki sposób produkcji prądu ze względu na wyjątkowo dużą ilość słońca. Na południowym wschodzie Polski nasłonecznienie sięga 1100 kWh/kWp, co przekłada się na naprawdę wysokie uzyski. Skontaktuj się z nami i zacznij wykorzystywać słońce do napędzania pracy Twojej firmy.

Dlaczego warto postawić na fotowoltaikę dla firmy?

Większość przedsiębiorców decyduje się na panele słoneczne przede wszystkim ze względów finansowych. Odpowiednio zaprojektowana instalacja fotowoltaiczna dla firmy w podkarpackim pozwala lepiej wykorzystywać budżet: środki zaoszczędzone dzięki niższym rachunkom można przeznaczyć na dalszy rozwój biznesu. Nie możesz wpłynąć na rosnące ceny energii elektrycznej, ale ekologiczne rozwiązania pozwalają w dużej mierze zyskać niezależność od operatora.

Przed stworzeniem projektu wykonujemy szczegółowy audyt, dlatego fotowoltaika w podkarpackim jest stworzona tak, aby zapewniać maksymalne uzyski dostępne w danej lokalizacji. Dzięki temu, inwestycja często zwraca się już po kilku latach, a Ty zaczynasz czerpać z niej czyste zyski.

Instalacja fotowoltaiczna to też rozwiązanie ekologiczne, co z pewnością ma znaczenie dla wszystkich przedsiębiorców stawiających na biznes odpowiedzialny społecznie. Montując panele słoneczne w podkarpackim, przyczyniasz się do poprawy jakości powietrza w regionie. Instalacja fotowoltaiczna nie generuje hałasu ani nie emituje szkodliwych związków do atmosfery, dlatego korzystanie z energii ze słońca jest nie tylko opłacalne, ale też ekologiczne.

Fotowoltaika dla firmy – o czym pamiętać?

Fachowe projektowanie instalacji fotowoltaicznych w podkarpackim wymaga od nas wzięcia pod uwagę kilku istotnych czynników. Tylko szczegółowy audyt pozwala nam montować panele słoneczne, które dają zadowalające uzyski oraz zapewniają szybki zwrot kosztów inwestycji. Bierzemy tutaj pod uwagę przede wszystkim lokalizację: nie tylko region, ale też warunki panujące w miejscu, gdzie ma zostać zamontowana instalacja. Dostosujemy się do zacienienia czy kąta nachylenia dachu, zajmujemy się również tworzeniem instalacji fotowoltaicznych na gruncie.

Kluczowe jest też wykorzystywanie podzespołów sprawdzonych producentów, które przez lata będą zapewniać wydajną i bezawaryjną pracę. Współpracujemy z takimi markami, jak LG Solar, Axitec czy Jinko Solar. Przy regularnej konserwacji, będą zapewniać wysokie uzyski przez nawet 30 lat. Wysokiej jakości podzespoły tracą wydajność bardzo wolno, dlatego fotowoltaika jest idealnym rozwiązaniem dla przedsiębiorców, którzy myślą perspektywicznie i chcą otworzyć swojej firmie nowe perspektywy rozwoju.

Fotowoltaika dla podkarpackich rolników

Rozwój gospodarstwa nieuchronnie wiąże się z rosnącym zapotrzebowaniem na energię elektryczną, a co za tym idzie – większymi kosztami. Nie mamy wpływu na ceny prądu, ale dostępne są ekologiczne rozwiązania, które pozwalają zredukować rachunki za energię do minimum. Nie bez powodu na coraz większej części dachów i gruntów pojawia się fotowoltaika dla rolnika, a podkarpackie nie jest tutaj wyjątkiem. Wysokie nasłonecznienie w regionie pozwala osiągać naprawdę dobre uzyski i oszczędzać środki, które następnie można przeznaczyć na dalszy rozwój gospodarstwa.

Inwestycja w fotowoltaikę dla rolnika z Rawicom

Pomagamy rolnikom maksymalnie wykorzystywać potencjał ich gospodarstw, oferując kompleksową obsługę na każdym etapie inwestycji. Zaczynamy od symulacji uzysku, żeby orientacyjnie określić, ile energii elektrycznej może wyprodukować instalacja w Twojej lokalizacji. Wykonujemy również prognozę ekonomiczną oraz oferujemy pomoc w uzyskaniu dofinansowań, dzięki czemu od początku wiesz, na jakie koszty musisz się przygotować. Na podstawie szczegółowego audytu przygotowujemy projekt instalacji, a następnie przystępujemy do realizacji. Posiadamy doświadczone zespoły monterów, dlatego możesz mieć pewność, że wszystko zostanie wykonane na najwyższym poziomie, a Twoja fotowoltaika dla rolnictwa w podkarpackim będzie zapewniać maksymalne uzyski. Zakończenie montażu paneli fotowoltaicznych nie musi oznaczać końca naszej współpracy – zajmujemy się również serwisowaniem, ponieważ regularna konserwacja to klucz do zapobiegania problemom technicznym i zachowania wysokich uzysków.

Dofinansowania na fotowoltaikę dla rolnictwa

Rząd wspiera wdrażanie ekologicznych rozwiązań, czego najlepszym dowodem są liczne programy, w których można uzyskać bezzwrotną dotację, ulgę podatkową lub pożyczkę na preferencyjnych warunkach. Do dyspozycji pozostają programy ogólnopolskie i regionalne, które na bieżąco śledzimy. Pomożemy Ci zgromadzić niezbędne dokumenty i maksymalnie ułatwimy proces starania się o dofinansowanie, aby inwestycja w fotowoltaikę była mniejszym obciążeniem dla Twojego budżetu i zwróciła się jeszcze szybciej. Jeżeli interesują Cię instalacje fotowoltaiczne, podkarpackie jest jednym z regionów, w których są szczególnie opłacalne. Skontaktuj się z nami – specjaliści Rawicom chętnie przedstawią wszystkie szczegóły.

Farmy fotowoltaiczne w podkarpackim – inwestycja w ekologię

Rozwijający się przemysł i rozbudowujące się osiedla zużywają coraz więcej energii elektrycznej i nic nie wskazuje, że ta tendencja miałaby się odwrócić. Jednocześnie rosną ceny prądu, a Unia Europejska coraz bardziej naciska na wykorzystywanie ekologicznych źródeł energii. Wszystkie te czynniki sprawiają, że coraz więcej osób postanawia zainwestować w farmy fotowoltaiczne. Podkarpackie jest jedną z najbardziej pożądanych lokalizacji ze względu na dobre nasłonecznienie gwarantujące wysokie uzyski. Jeżeli chcesz zacząć zarabiać na sprzedaży ekologicznego prądu, skontaktuj się z nami.

Zaprojektujemy dla Ciebie farmę fotowoltaiczną w podkarpackim

Tak samo, jak w przypadku małych, przydomowych instalacji, przy inwestycji w farmy fotowoltaiczne kluczowy jest odpowiedni projekt. Jesteśmy doświadczonym wykonawcą instalacji o różnej mocy i lokalizacji, dlatego nasi klienci otrzymują kompleksową obsługę. Pomagamy w wyborze odpowiedniego gruntu pod fotowoltaikę. Doskonale sprawdza się tutaj ziemia, która nie przynosi zadowalających zysków w produkcji zboża, dlatego może być wykorzystana w inny sposób. Oferujemy projektowanie farm fotowoltaicznych w podkarpackim oraz realizację inwestycji, które wyróżniają się niewielkim ryzykiem oraz dużą stopą zwrotu przez kilkadziesiąt lat.

Inwestycja w farmy fotowoltaiczne z doświadczonym wykonawcą

Jeżeli chcesz zainwestować w farmę fotowoltaiczną, możesz zrobić wszystko samodzielnie lub skorzystać z pomocy wykonawcy. Jest to dość skomplikowana inwestycja, dlatego bez doświadczenia w branży fotowoltaicznej łatwo jest popełnić błąd, który zmniejszy wydajność powstającej farmy, opóźni realizację czy nawet całkowicie ją zablokuje. Zdecydowanie bezpieczniejszym rozwiązaniem jest więc skorzystanie ze wsparcia wykonawcy, takiego jak my, który ma czas, doświadczenie i wiedzę niezbędne do przeprowadzenia inwestycji. Nie tylko tworzymy projekt i zapewniamy jego fachową realizację, ale pomagamy też w uzyskaniu dofinansowań i pozwoleń. Po zakończeniu robót, testujemy działanie farmy fotowoltaicznej, a kiedy mamy pewność, co do jej nienagannego stanu technicznego – uruchamiamy instalację. W naszej ofercie dostępna jest jednak nie tylko budowa farm fotowoltaicznych. Podkarpackie to jedna z lokalizacji, w których zajmujemy się też fachowym serwisem, ponieważ regularna konserwacja to podstawa.

Stacje ładowania samochodów elektrycznych od Rawicom

Coraz częściej na polskich drogach można spotkać pojazdy elektryczne. Oznacza to nie tylko, że ekologiczne rozwiązania zyskują popularność, ale też, że niezbędna staje się infrastruktura przeznaczona do ich ładowania. Montaż stacji ładowania samochodów elektrycznych w podkarpackim na potrzeby komercyjne pozwala zyskać nowe źródło dochodów oraz przyciągnąć kolejnych klientów do siedziby firmy. Postaw na ekologiczne rozwiązania i przekonaj się, że zyska na tym nie tylko środowisko, ale też Twój biznes.

Postaw na stacje ładowania samochodów elektrycznych w podkarpackim

Bezawaryjną i szybką pracę zapewni tylko dobry producent stacji ładowania samochodów elektrycznych. Podkarpackie to jedna z lokalizacji, w której montujemy podzespoły znanych marek z ponad 20-letnim doświadczeniem: Circontrol i DBT. Urządzenia wyróżniają się odpornością na warunki atmosferyczne – sprawdzą się nawet na mocno nasłonecznionym parkingu. Nasze stacje zapewniają wydajną pracę, bez względu na lokalizację, w której się znajdują. Są też uniwersalne – zostały wyposażone we wszystkie najpopularniejsze gniazda, dlatego Twoi klienci nie będą mieć problemu z naładowaniem swoich samochodów. Oprócz tego, stacja działa w intuicyjny sposób – użytkownicy nie potrzebują skomplikowanej instrukcji, żeby naładować swoje auto. Wystarczy podłączyć samochód i poczekać, aż będzie gotowy do dalszej drogi.

Nasza oferta to jednak nie tylko montaż stacji, ale też pomoc w wypełnieniu wszystkich niezbędnych dokumentów, wywiązania się z obowiązku zgłoszeń i badań w Urzędzie Dozoru Technicznego. Możemy też włączyć stację do naszej bazy Revnet oraz zająć się również usługami ładowania. Nasze stacje umożliwiają ładowanie prądem stałym o mocy do 50 kW – to idealne rozwiązanie dla osób, którym zależy na szybkim naładowaniu samochodu. Dostępna jest również opcja ładowania prądem zmiennym o mocy do 22 kW – sprawdzi się szczególnie podczas krótkich postojów podczas załatwiania codziennych spraw. Wszystko po to, aby zapewnić Twoim klientom maksymalny komfort i szybko umożliwić im dalszą podróż autem elektrycznym.

Opłaca się inwestować w stacje ładowania samochodów elektrycznych!

Rynek elektromobilności w Polsce wciąż się rozwija, a stacje ładowania zyskują popularność podobnie jak ogniwa fotowoltaiczne w podkarpackim. Na naszych drogach jeździ już ok. 40 000 pojazdów napędzanych elektrycznie, a liczba rejestrowanych aut tego typu rośnie z roku na rok. Istnieje więc coraz większe zapotrzebowanie na infrastrukturę przeznaczoną do ładowania samochodów o napędzie elektrycznym, a montaż komercyjnych stacji ładowania staje się dobrym pomysłem na dodatkowe źródło zarobku. Można też zauważyć niszę, ponieważ wciąż brakuje stacji szybkiego ładowania prądem stałym. Ta branża w naszym kraju dopiero się rozwija, dlatego inwestorzy, którzy już teraz postawią na tego typu stacje, mają szanse znaleźć się na pozycji lidera. Większość stacji ładowania znajduje się w pobliżu dróg ekspresowych lub węzłów komunikacyjnych, ale zdecydowanie brakuje ich w miastach, gdzie można znaleźć wiele samochodów elektrycznych. Zdecydowanie warto więc postawić na stacje ładowania na parkingach, szczególnie w pobliżu centrów handlowych, marketów, osiedli lub budynków użyteczności publicznej.

W stacje ładowania samochodów elektrycznych inwestują również deweloperzy, ponieważ od 2021 roku Unia Europejska nałożyła na nich obowiązek zapewniania infrastruktury do ładowania ekologicznych pojazdów elektrycznych. Ładowarki przeznaczone do tego typu samochodów znajdziemy więc obecnie na parkingach nowych inwestycji. Rosnącą popularność stacji ładowania można było jednak zaobserwować już przed nałożeniem na deweloperów takiego obowiązku.

Jeżeli rozważasz stacje ładowania pojazdów lub panele fotowoltaiczne w podkarpackim, skontaktuj się z nami. Nasi specjaliści udzielą rzetelnych informacji na temat instalacji PV oraz odpowiedzą na wszelkie pytania: