Fotowoltaika Kraków

Instalacja fotowoltaiczna od Rawicom w Krakowie!

Firma Rawicom zajmuje się montażem instalacji fotowoltaicznych na terenie całej Polski, a także za granicą. Jednym z obszarów naszej działalności jest Małopolska. Jeżeli więc zastanawiasz się nad założeniem paneli fotowoltaicznych w Krakowie lub okolicach, skontaktuj się z nami.

Panele słoneczne w Krakowie

Doświadczenie w montażu instalacji fotowoltaicznych zbieramy od 2006 roku. Mamy więc za sobą tysiące realizacji w różnych warunkach i lokalizacjach. Działamy zarówno na terenie wsi, jak i dużych miast. Nasi projektanci tworzą instalacje, które w pełni wykorzystują światło słoneczne dostępne w danej lokalizacji. Ogniwa fotowoltaiczne działają wydajnie nawet w gęstej, miejskiej zabudowie.

Zespół Rawicom to specjaliści doświadczeni w zakresie audytu, projektowania i montażu. Nasi klienci otrzymują więc kompleksową obsługę na każdym etapie inwestycji. Udzielamy wsparcia również w kwestiach formalnych podczas zdobywania zezwoleń, dofinansowań i ulg. Zadaniem klienta jest więc wyłącznie oczekiwanie na obniżenie rachunków za prąd do minimum oraz zwrot inwestycji. Jednorazowy koszt daje więc dostęp do taniej, bezpiecznej energii na wiele lat.

Umów się na darmową konsultację

info@rawicom.plDofinansowania do fotowoltaiki

Fotowoltaika – inwestycja w ekologiczną energię

Rosnąca popularność ogniw fotowoltaicznych wynika ze względów ekonomicznych, ale też ekologicznych. Korzystanie z odnawialnych źródeł energii pozwala uniezależnić się od tradycyjnych elektrociepłowni węglowych. Instalacje fotowoltaiczne nie emitują do atmosfery szkodliwych związków. Ma to znaczenie szczególnie w dużych miastach takich, jak Kraków. Praca paneli słonecznych jest też bardzo cicha. Nie przyczynia się więc do zwiększania poziomu hałasu, co jest istotne w zatłoczonych aglomeracjach miejskich.

Kraków to miasto posiadające ogromny potencjał biznesowy. Rozwój wiąże się jednak z rosnącym zapotrzebowaniem energetycznym. Celem działalności naszej firmy jest zwiększanie dostępności energii z odnawialnych źródeł. Fotowoltaika sprawia, że postęp może iść w parze z troską o środowisko.

Panele PV to inwestycja przynosząca korzyści przez dziesiątki lat. Jeżeli więc rozważasz montaż instalacji fotowoltaicznej w Krakowie, skontaktuj się z nami. Specjaliści Rawicom odpowiedzą na wszystkie pytania i przedstawią szczegóły naszej oferty.

Umów się na darmową konsultację

info@rawicom.plDofinansowania do fotowoltaiki

Fotowoltaika dla krakowskich firm od Rawicom

Szukasz sposobu na obniżenie kosztów energii elektrycznej w Twoim biznesie? Nie mamy wpływu na ceny prądu na rynku, dlatego najlepszym rozwiązaniem jest fotowoltaika dla firm w Krakowie. Panele pozwalają produkować prąd ze światła słonecznego, dzięki czemu możesz tanio i ekologicznie zasilać swoje przedsiębiorstwo. Chcesz dowiedzieć się więcej? Skontaktuj się z nami!

Umów się na darmową konsultację

info@rawicom.plDofinansowania do fotowoltaiki

Dlaczego warto zainwestować w fotowoltaikę dla firm w Krakowie?

Najbardziej oczywistą korzyścią, którą zapewniają panele słoneczne w Krakowie, jest oszczędność. Pozyskiwanie energii z odnawialnych źródeł pozwala obniżyć rachunki do minimum. Dzięki temu, wysokie ceny prądu przestają być przeszkodą w rozwoju firmy, a zaoszczędzone środki można przeznaczyć na jej dalszy rozwój np. wdrażanie automatyzacji i poszerzanie zakresu działalności. Stałe, niskie ceny energii pozwalają lepiej zaplanować budżet, ponieważ nie musisz liczyć się z możliwością gwałtownego wzrostu cen energii.

Ogniwa fotowoltaiczne w Krakowie to również niezależność energetyczna, która daje przedsiębiorcy większe bezpieczeństwo i zapobiega stratom, jeśli po stronie operatora występują przerwy w dostawie energii. Posiadanie własnej elektrowni słonecznej sprawia, że firma nie zostanie odcięta od prądu, który jest niezbędny do działania każdego biznesu.

Umów się na darmową konsultację

info@rawicom.plDofinansowania do fotowoltaiki

Fotowoltaika to nie wydatek, ale inwestycja. Koszt różni się w zależności od mocy instalacji, ale w przypadku małych i średnich firm często mieści się w przedziale od kilkunastu do trzydziestu tysięcy złotych. Dzięki obniżonym do minimum kosztom energii elektrycznej, inwestycja zazwyczaj zwraca się już po kilku latach. Po tym czasie, panele fotowoltaiczne w Krakowie przynoszą już czyste zyski, a Twoja firma zyskuje źródło taniej, ekologicznej energii, która pozwala jej jeszcze lepiej prosperować.

Wykorzystywanie odnawialnych źródeł energii pozwala też budować wizerunek nowoczesnej, ekologicznej firmy. Przedsiębiorstwa produkujące prąd z energii słonecznej są lepiej postrzegane przez potencjalnych partnerów biznesowych i klientów. Coraz większy nacisk na wykorzystywanie ekologicznych rozwiązań kładzie też Unia Europejska, dlatego warto dostosować się do zmian już teraz.

Umów się na darmową konsultację

info@rawicom.plDofinansowania do fotowoltaiki

Zyskaj dofinansowanie na instalację fotowoltaiczną w Krakowie

Chociaż instalacje fotowoltaiczne w Krakowie są obecnie tańsze niż jeszcze kilka lat temu, taka inwestycja wciąż może być dla niektórych przedsiębiorców sporym wyzwaniem. Doskonale zdajemy sobie z tego sprawę, dlatego zapewniamy wsparcie również podczas starania się o dofinansowania i pożyczki na preferencyjnych warunkach. Na bieżąco śledzimy programy rządowe, zarówno ogólnopolskie, jak i regionalne, aby znajdować najkorzystniejsze rozwiązania dla naszych klientów. Instalacja fotowoltaiczna dla firmy w Krakowie się opłaca – nasi doradcy udzielą Ci więcej informacji, zadzwoń i zainwestuj w ekologiczną energię ze słońca.

Umów się na darmową konsultację

info@rawicom.plDofinansowania do fotowoltaiki

Rozwijaj gospodarstwo z fotowoltaiką dla rolnika

Małopolskie rolnictwo prężnie się rozwija, ale dla wielu rolników hamulcem mogą stawać się coraz wyższe ceny prądu. Skutecznym sposobem, aby znacznie obniżyć koszty prowadzenia gospodarstwa, jest fotowoltaika dla rolnika w Krakowie i okolicach. Produkcja prądu z energii słonecznej pozwala ograniczyć rachunki za energię elektryczną do minimum. Zadzwoń do nas – krok po kroku przeprowadzimy Cię przez całą inwestycję i pomożemy w uzyskaniu dofinansowania.

Umów się na darmową konsultację

info@rawicom.plDofinansowania do fotowoltaiki

Skorzystaj z fotowoltaiki dla rolnictwa w Krakowie i okolicach

Wprowadzanie automatyzacji i unowocześnianie gospodarstwa pozwalają zwiększyć wydajność pracy, ale wiążą się z coraz większym zapotrzebowaniem na energię elektryczną. Fotowoltaika dla rolnictwa w Krakowie i okolicach pozwala obniżyć rachunki za prąd nawet o 90%, a dzięki temu znacznie ułatwia dalsze rozwijanie gospodarstwa. Zaoszczędzone środki możesz zainwestować, zamiast przeznaczać je na opłacanie kosztów energii elektrycznej. Stosowanie odnawialnych źródeł kwalifikuje Cię też do ulgi podatkowej, dlatego zyskujesz jeszcze więcej.

Fotowoltaika zapewnia też niezależność, ponieważ rosnące ceny energii przestają być problemem. Korzystamy wyłącznie z podzespołów zaufanych producentów, takich jak Axitec, Jinko Solar czy LG Solar, których żywotność to nawet trzydzieści lat. Sprawność paneli spada bardzo wolno, dlatego potrzeby energetyczne Twojego gospodarstwa są zabezpieczone na lata.

Umów się na darmową konsultację

info@rawicom.plDofinansowania do fotowoltaiki

Fotowoltaika w Krakowie i okolicach jest też doskonałym sposobem na wykorzystanie nieużytków – przestrzeń, która w innym przypadku nie przyniosłaby korzyści, może posłużyć do produkcji energii dla całego gospodarstwa. Montujemy panele na dachach domów i budynków gospodarczych oraz na gruncie – zawsze przeprowadzamy szczegółowy audyt i na jego podstawie ustalamy, gdzie najkorzystniej będzie umieścić instalację. Weźmiemy pod uwagę nasłonecznienie oraz dostępną przestrzeń, aby zapewnić Ci najwyższe uzyski możliwe do osiągnięcia w Twoim miejscu zamieszkania.

Unia Europejska kładzie coraz większy nacisk na wykorzystywanie odnawialnych źródeł energii, aby zapobiegać dalszym zmianom klimatu, których w tym momencie trudno już nie zauważyć. Praca rolnika jest nierozerwalnie połączona z naturą, dlatego to właśnie właściciele gospodarstw najbardziej odczuwają, jak zmienia się nasz klimat. Opłaca się więc dołożyć własną cegiełkę do ochrony środowiska i zainwestować w instalacje fotowoltaiczne w Krakowie.

Umów się na darmową konsultację

info@rawicom.plDofinansowania do fotowoltaiki

Pomagamy pozyskać dofinansowanie na fotowoltaikę dla rolnika

Zastanawiasz się, czy w tej chwili możesz pozwolić sobie na inwestycję w panele słoneczne? Kraków to jedno z miast, w których regularnie uruchamiane są regionalne programy dofinansowań, oczywiście obok dotacji dostępnych na terenie całej Polski. Zaczynamy współpracę od symulacji uzysku energetycznego oraz prognozy ekonomicznej. Dzięki temu, od razu wiesz, ile prądu będzie mogła wygenerować Twoja fotowoltaika oraz na jakie koszty trzeba się przygotować. Nie musisz jednak opłacać inwestycji w 100% z własnych środków – pomożemy Ci w uzyskaniu dofinansowania. Na bieżąco śledzimy programy dla rolników, dlatego znajdziemy dla Ciebie najkorzystniejsze rozwiązanie. Dzięki dotacjom, koszty instalacji zwracają się jeszcze szybciej. Chcesz dowiedzieć się więcej o produkcji energii elektrycznej ze słońca? Skontaktuj się z nami – zapewnimy Ci kompleksową obsługę na każdym kroku inwestycji.

Umów się na darmową konsultację

info@rawicom.plDofinansowania do fotowoltaiki

Zarabiaj na dzierżawie gruntu pod farmy fotowoltaiczne

Masz już instalację fotowoltaiczną? A może nie chcesz inwestować w ogniwa, ale szukasz innego sposobu, aby zarabiać na odnawialnych źródłach energii? Pomożemy Ci w dzierżawie gruntu pod farmę fotowoltaiczną! Dzięki temu, nie tylko wesprzesz inwestycję w tanią, ekologiczną energię, ale też zwiększysz zyski swojego gospodarstwa. Czynsz za każdy hektar dzierżawionego gruntu to gwarancja stabilnego dochodu. Obsługujemy również osoby inwestujące w farmy fotowoltaiczne w Krakowie i okolicach, dlatego, jeśli posiadasz działkę, którą chcesz wydzierżawić, skontaktuj się z nami!

Umów się na darmową konsultację

info@rawicom.plDofinansowania do fotowoltaiki

Zainwestuj w farmy fotowoltaiczne w Krakowie

Chcesz zainwestować w odnawialne źródła energii na większą skalę? Szukasz pomysłu na inwestycję o minimalnym ryzyku i wysokiej stopie zwrotu? Postaw na farmy fotowoltaiczne! Kraków i okolice to jeden z regionów, w których zajmujemy się projektowaniem i budową dużych instalacji o mocy powyżej 50 kWp. Zapewniamy obsługę na każdym etapie inwestycji – skontaktuj się z nami, przeprowadzimy Cię przez uruchomienie farmy fotowoltaicznej od wyboru działki i projektu, przez budowę i kwestie formalne, po rozpoczęcie produkcji energii.

Umów się na darmową konsultację

info@rawicom.plDofinansowania do fotowoltaiki

Jak zacząć zarabiać na farmach fotowoltaicznych?

Możesz podjąć się realizacji inwestycji samodzielnie, ale musisz liczyć się, że w razie jakiegokolwiek błędu czy niedopatrzenia, inwestycja może zostać opóźniona, a nawet zatrzymana lub w przyszłości będą pojawiać się problemy techniczne i uzyski niższe, niż powinny być w konkretnej lokalizacji. Budowa farm fotowoltaicznych w Krakowie pod opieką doświadczonego wykonawcy jest znacznie bezpieczniejszym rozwiązaniem, szczególnie jeśli jesteś początkujący w branży odnawialnych źródeł energii. Fotowoltaiką zajmujemy się od 2006 roku, a przez ten czas zdobyliśmy wiedzę i doświadczenie, stworzyliśmy profesjonalny zespół oraz sieć partnerów biznesowych, którzy spełniają nasze standardy jakości. Współpracujemy również z rolnikami, którzy oferują grunty pod farmy fotowoltaiczne. Kraków i okolice to jeden z regionów, w których oferujemy profesjonalną budowę i projektowanie farm wykorzystujących odnawialne źródła energii do produkcji prądu.

Umów się na darmową konsultację

info@rawicom.plDofinansowania do fotowoltaiki

Projektujemy i budujemy farmy fotowoltaiczne w Krakowie

Pierwszym etapem jest wybór odpowiedniej działki, ponieważ błąd na tym etapie może prowadzić do zablokowania inwestycji. Bierzemy pod uwagę grunty spełniające wszystkie wymagania: o powierzchni powyżej 1,5 ha, położone do 200 m od sieci średniego napięcia na płaskim terenie, pozbawionym zacienień, z daleka od terenów zalewowych oraz z dobrym dostępem do drogi dojazdowej. Do wykorzystania pod farmy fotowoltaiczne nadają się działki IV, IVa, IVb lub niższej klasy, dlatego to doskonały sposób na zagospodarowanie nieużytków. Korzyści czerpie więc nie tylko inwestor, ale też rolnik. Upewniamy się również, że działka nie znajduje się na terenie parku krajobrazowego, obszaru Natura 2000 ani nie ma planu zagospodarowania przestrzennego wykluczającego budowę farmy.

Po wyborze odpowiedniej działki, zapewniamy projektowanie farm fotowoltaicznych w Krakowie. Zajmujemy się tym kompleksowo – wybieramy moc instalacji, dobieramy podzespoły, stacje transformatorowe, schematy elektryczne, trasy przewodów oraz dbamy o systemy oświetlenia i bezpieczeństwa. Liczy się dla nas przede wszystkim przejrzystość, dlatego wykonujemy dla naszych klientów analizę produkcji energii oraz kalkulację efektywności inwestycji.

Umów się na darmową konsultację

info@rawicom.plDofinansowania do fotowoltaiki

Pomagamy również w kwestiach formalnych, aby zapewnić bezproblemowe uruchomienie farmy fotowoltaicznej. Zapewniamy wsparcie w uzyskaniu decyzji środowiskowej, koncesji czy przejściu badań w Urzędzie Dozoru Technicznego. Kiedy formalności są dopełnione, rozpoczyna się budowa farm fotowoltaicznych w Krakowie. Dbamy, aby podzespoły były poprawnie zamontowane i w przyszłości zapewniały najwyższe możliwe uzyski. Przed uruchomieniem instalacji przeprowadzamy szczegółowe pomiary, aby mieć pewność, że działa prawidłowo. Następnym krokiem jest rozpoczęcie produkcji energii – w tym momencie Twoja farma fotowoltaiczna zaczyna wytwarzać prąd, a inwestycja stopniowo się zwraca.

Umów się na darmową konsultację

info@rawicom.plDofinansowania do fotowoltaiki

Montaż stacji ładowania samochodów elektrycznych w Krakowie

Liczba samochodów elektrycznych rośnie z roku na rok, dlatego niezbędna staje się również infrastruktura do ich ładowania, aby umożliwić kierowcom dalsze podróże. Montaż stacji ładowania samochodów elektrycznych w Krakowie daje korzyści nie tylko właścicielom aut napędzanych prądem, ale też operatorom ładowarek. Umieszczenie stacji ładowania na parkingu Twojej firmy to świetna inwestycja na przyszłość. Chcesz dowiedzieć się więcej? Skontaktuj się z nami!

Umów się na darmową konsultację

info@rawicom.plDofinansowania do fotowoltaiki

Stacje ładowania samochodów elektrycznych od zaufanych producentów

Stacja ładowania musi przede wszystkim sprawnie i bezawaryjnie działać. Kluczowe znacznie ma więc dobry producent stacji ładowania samochodów elektrycznych w Krakowie. Wybierając podzespoły, współpracujemy z takimi producentami, jak Circontrol – marką, działającą na rynku inteligentnych rozwiązań do ładowania pojazdów elektrycznych, od 1997 roku. Zapewniamy projekt i montaż, dlatego dobieramy najlepszą ładowarkę do konkretnej lokalizacji. Zajmujemy się tworzeniem szybkich (błyskawiczne ładowanie w 15 do 45 minut) i półszybkich (moc do 22 kW) stacji ładowania. Zadbamy, żeby Twoi klienci otrzymali moc, której potrzebują do naładowania samochodu i ruszenia w dalszą drogę.

Umów się na darmową konsultację

info@rawicom.plDofinansowania do fotowoltaiki

Montaż stacji ładowania – inwestycja, która się zwraca

Stacje ładowania samochodów elektrycznych opłaca się umieszczać w wielu lokalizacjach: przy galeriach handlowych, hotelach, restauracjach, ośrodkach rekreacyjnych czy na parkingach strzeżonych. Coraz większa część deweloperów buduje też ładowarki na nowo powstających osiedlach, co w obliczu rosnącej liczby samochodów elektrycznych, podwyższa wartość inwestycji.

Dobrym rozwiązaniem jest również umieszczenie stacji ładowania na firmowym parkingu. To zdecydowany plus dla partnerów biznesowych i pracowników. Komercyjna ładowarka staje się kolejnym źródłem dochodu dla firmy, ale korzyści się na tym nie kończą. Kierowcy poruszający się samochodami elektrycznymi używają dostępnych w Internecie map stacji ładowania, dlatego zyskujesz kolejny kanał promocji swojej firmy. Właściciel samochodu, oczekując, aż auto się naładuje, może skorzystać z Twoich usług lub zdecydować się na zakup produktu. Im więcej kierowców porusza się samochodami elektrycznymi, tym bardziej posiadanie ładowarki zwiększa liczbę odwiedzin w siedzibie firmy.

Umów się na darmową konsultację

info@rawicom.plDofinansowania do fotowoltaiki

Montaż stacji ładowania, podobnie jak budowa i projektowanie instalacji fotowoltaicznych w Krakowie, pomagają budować renomę nowoczesnego, ekologicznego przedsiębiorstwa. Wspieranie rozwiązań przyjaznych dla środowiska nie tylko zmniejsza emisję zanieczyszczeń, ale też poprawia wizerunek przedsiębiorstwa w oczach potencjalnych klientów i partnerów biznesowych.

Umów się na darmową konsultację

info@rawicom.plDofinansowania do fotowoltaiki

Budowa stacji ładowania krok po kroku

Zajmujemy się nie tylko budową, ale też kwestiami formalnymi i obsługą stacji. Przeprowadzimy Cię przez wszystkie etapy od audytu po uruchomienie ładowarki i rozpoczęcie zarabiania na ładowaniu samochodów elektrycznych. Chcesz zyskać dodatkowe źródło dochodów? Dołącz do sieci ładowarek GreenWay Polska!

Krok po kroku przeprowadzamy naszych klientów przez montaż stacji ładowania samochodów elektrycznych w Krakowie. Wykonujemy szczegółowy audyt, projekt oraz przygotowujemy dokumentację techniczną. Następnie zajmujemy się budową stacji i instalacją ładowarek oraz zgodnym z obowiązującymi przepisami oznakowaniem miejsc postojowych. Pomagamy również w niezbędnych formalnościach, głównie odbiorze przez Urząd Dozoru Technicznego oraz zgłoszeniu do rejestru EIPA. Po przetestowaniu oraz sprawdzeniu działania stacji ładowania, można już ją uruchomić. Od tego momentu, ładowarka zaczyna na siebie zarabiać, a inwestycja stopniowo się zwraca.

Umów się na darmową konsultację

info@rawicom.plDofinansowania do fotowoltaiki

Wysokie rachunki za prąd zaczynają Cię ograniczać? Chcesz zarabiać na produkcji energii elektrycznej ze słońca? Skontaktuj się z nami – kompleksowo zajmiemy się projektem i wykonaniem instalacji fotowoltaicznej lub stacji ładowania samochodów elektrycznych.

Instalacje fotowoltaiczne Kraków - opinie klientów

Masz pytania? Umów się na darmową wideo-konsultację. Nasi doradcy są do Twojej dyspozycji.

+ 48 793 206 207

Umów się na darmową konsultację