Fotowoltaika Warszawa

Instalacja fotowoltaiczna od Rawicom w Warszawie!

Jedną z największych zalet instalacji fotowoltaicznych jest możliwość zamontowania ich praktycznie w każdej lokalizacji. W naszym portfolio znajdują się więc tysiące realizacji na terenach miejskich i wiejskich. Bardzo chętnie podejmujemy się montażu ogniw fotowoltaicznych w Warszawie i innych aglomeracjach.

Ogniwa fotowoltaiczne – korzyści z inwestycji

Fotowoltaika to inwestycja, która średnio zwraca się już po 6 latach. Dzieje się tak, dzięki zredukowanym do minimum rachunkom za prąd. Panele pozwalają osiągnąć niezależność energetyczną. Ma to szczególne znaczenie w kontekście rosnących cen energii elektrycznej. Warto też pamiętać o możliwości uzyskania dofinansowania czy ulgi. Specjaliści Rawicom udzielają kompleksowej pomocy w skompletowaniu odpowiedniej dokumentacji oraz dopełnieniu kwestii formalnych.

Zaletą paneli jest również łatwe użytkowanie. Nasze instalacje są bezobsługowe. Zadaniem właściciela jest więc wyłącznie oczekiwanie na zwrot inwestycji. Zapewniamy gwarancję na 25 lat oraz profesjonalny serwis. Użytkownik nie musi więc obawiać się, że wystąpią problemy techniczne.

Umów się na darmową konsultację

info@rawicom.plDofinansowania do fotowoltaiki

Ekologiczne panele słoneczne w Warszawie

Ogniwa fotowoltaiczne są również przyjazne dla środowiska. Nie powodują emisji dwutlenku węgla ani innych szkodliwych substancji do atmosfery. Coraz częstsza obecność paneli w Warszawie znacząco przyczynia się więc do poprawy jakości powietrza.

Obsługujemy klientów indywidualnych i biznesowych. Tworzymy instalacje na gruncie oraz dachach domów jednorodzinnych, zakładów produkcyjnych czy biurowców. Montaż paneli słonecznych w budynkach o dużym zapotrzebowaniu energetycznym, pozwala na przynajmniej częściowe czerpanie prądu z odnawialnych źródeł. Zaoszczędzone dzięki fotowoltaice środki można przeznaczyć na inny cel, co otwiera nowe możliwości rozwoju biznesu.

Jeżeli interesują Cię panele fotowoltaiczne w Warszawie, zapraszamy do kontaktu. Specjaliści Rawicom przedstawią szczegóły naszej oferty i chętnie odpowiedzą na wszelkie pytania.

Umów się na darmową konsultację

info@rawicom.plDofinansowania do fotowoltaiki

Fotowoltaika dla warszawskich firm

Energia elektryczna to jeden z największych kosztów prowadzenia przedsiębiorstwa, dlatego naturalne jest, że właściciele firm szukają sposobów na ograniczenie wydatków. Trudno jednak połączyć rozwój firmy z ograniczaniem zużycia prądu, ponieważ tworzenie kolejnych stanowisk pracy czy wdrażanie automatyzacji, wiążą się z coraz większym zapotrzebowaniem na energię elektryczną. Najlepszym rozwiązaniem będzie w tej sytuacji fotowoltaika dla firm. Warszawa to jedna z lokalizacji, w których zajmujemy się projektowaniem i montażem instalacji fotowoltaicznych. Chcesz ograniczyć rachunki za prąd w swojej firmie? Specjaliści Rawicom Ci w tym pomogą – skontaktuj się z nami!

Umów się na darmową konsultację

info@rawicom.plDofinansowania do fotowoltaiki

Co zyskujesz dzięki instalacji fotowoltaicznej dla firmy w Warszawie?

Panele słoneczne od lat zyskują w Polsce coraz większą popularność, nie tylko na dachach domów, ale też przedsiębiorstw czy instytucji publicznych. W branży działamy od 2006 roku, dlatego doskonale wiemy, jakie korzyści daje instalacja fotowoltaiczna dla firmy w Warszawie i innych miastach.

Dzięki panelom słonecznym, otrzymujesz przede wszystkim kontrolę nad wydatkami. Dobrze zaprojektowana instalacja może pokrywać większość zapotrzebowania na prąd w firmie, dlatego zyskujesz lepszą kontrolę nad wydatkami. Nie mamy wpływu na rosnące ceny prądu, ale czerpanie energii ze źródeł odnawialnych pozwala obniżyć wydatki.

Umów się na darmową konsultację

info@rawicom.plDofinansowania do fotowoltaiki

Oprócz tego, panele fotowoltaiczne w Warszawie produkują na tyle dużo prądu, że pozwalają osiągnąć niezależność energetyczną. Awarie, modernizacje czy ograniczenia nakładane na przedsiębiorców przestają być problemem. Panele słoneczne zapewniają niezależność, szczególnie jeśli połączysz je z magazynem energii. Dzięki temu, energię wyprodukowaną latem, kiedy uzyski są najwyższe, wykorzystasz w chłodniejszych porach roku, przy mniejszym nasłonecznieniu.

Panele słoneczne w Warszawie to inwestycja, która zazwyczaj zwraca się już po kilku latach. Obniżenie rachunków za prąd sprawia, że założenie paneli zdecydowanie się opłaca. Dostępne są też liczne dofinansowania i kredyty na preferencyjnych warunkach, dzięki czemu koszty zwracają się jeszcze szybciej.

Ekologiczne rozwiązania to też lepszy wizerunek firmy. Trendy w tej kwestii się zmieniają – coraz większa część potencjalnych klientów i partnerów biznesowych zwraca uwagę na wykorzystywanie odnawialnych źródeł energii. Warto postawić na instalacje fotowoltaiczne w Warszawie, niezależnie czy przymierzasz się do nowej inwestycji, czy myślisz o modernizacji swojej firmy.

Umów się na darmową konsultację

info@rawicom.plDofinansowania do fotowoltaiki

Projektujemy i montujemy fotowoltaikę dla firm w Warszawie

W naszym zespole znajduje się ponad 20 projektantów instalacji fotowoltaicznych. Doskonale wiemy, że do stworzenia dobrego projektu niezbędny jest szczegółowy audyt. Na podstawie nasłonecznienia, zapotrzebowania energetycznego budynku i dostępnej przestrzeni, zapewniamy profesjonalne projektowanie instalacji fotowoltaicznych. Warszawa to jedno z miast, w których jesteśmy w stanie zaplanować i zrealizować inwestycję zapewniającą duże uzyski, mimo wysokiej zabudowy ograniczającej dostępność światła słonecznego. Nie mamy ograniczeń – montujemy instalacje na dachach, gruncie, a nawet zbiornikach wodnych. Korzystamy z profesjonalnego oprogramowania dla branży fotowoltaicznej – w naszych projektach nie ma miejsca na błędy.

Po stworzeniu projektu, zajmujemy się jego realizacją. Doświadczone ekipy monterów pracują w całym kraju, a nawet za granicą. Dzięki temu unikamy błędów montażowych – jednej z najczęstszych przyczyn problemów technicznych i niesatysfakcjonujących uzysków. Świadczymy usługi podstawowe: montaż konstrukcji, montaż modułów, instalacja okablowania (z korytami) oraz zastosowanie zabezpieczeń i inwerterów. Na prośbę klienta nasza ekipa monterów może zająć się również dodatkowymi pracami: badaniem powierzchni dachu lub gruntu, utwardzeniem drogi dojazdowej, pracami koparką, kafarowaniem, montażem rynien czy nawet instalacją monitoringu. Wszystko po to, żeby Twoje ogniwa fotowoltaiczne w Warszawie działały wydajnie i bezpiecznie.

Umów się na darmową konsultację

info@rawicom.plDofinansowania do fotowoltaiki

Zyskaj dofinansowanie na instalację fotowoltaiczną dla firmy

Nacisk ze strony Unii Europejskiej na zwiększenie udziału odnawialnych źródeł energetycznych sprawia, że państwa członkowskie zachęcają obywateli między innymi do zakładania fotowoltaiki. Dzięki temu, również dla przedsiębiorców dostępne są dofinansowania na panele słoneczne – możesz zyskać dodatkowe środki, dzięki takim programom, jak Nowa Energia i Czyste Powietrze. Jeśli interesuje Cię fotowoltaika w Warszawie, możesz też zdecydować się na regionalne programy dofinansowań np. dotację warszawską na odnawialne źródła energii.

Umów się na darmową konsultację

info@rawicom.plDofinansowania do fotowoltaiki

Fotowoltaika dla rolników z okolic Warszawy

Trudno rozwijać gospodarstwo rolne bez sięgania po nowoczesne rozwiązania – przede wszystkim, automatyzację wielu prac, które dawniej wykonywało się ręcznie. Niestety postęp nieodłącznie wiąże się z rosnącym zapotrzebowaniem na energię elektryczną, a to – z wysokimi rachunkami za prąd, które w pewnym momencie mogą stać się hamulcem w dalszym rozwoju. Rozwiązaniem jest fotowoltaika dla rolnictwa w Warszawie – produkcja prądu na własne potrzeby pozwoli Ci osiągnąć niezależność i zredukować rachunki do minimum. Chcesz zmodernizować swoje gospodarstwo? Skontaktuj się z nami i zainwestuj w fotowoltaikę dla swojego gospodarstwa.

Umów się na darmową konsultację

info@rawicom.plDofinansowania do fotowoltaiki

Dlaczego fotowoltaika dla rolnika się opłaca?

Fotowoltaika dla rolnika w Warszawie i okolicach pozwala czerpać korzyści z przestrzeni, która w innym wypadku pozostałaby niewykorzystana. Montujemy panele słoneczne na gruncie oraz dachach budynków mieszkalnych i gospodarczych. Dzięki temu, wykorzystasz je, aby produkować energię do napędzania swojego gospodarstwa.

Dużym plusem paneli fotowoltaicznych jest również niezależność energetyczna, którą dają, szczególnie jeśli zdecydujesz się na rozszerzenie inwestycji o magazyn energii. Latem, kiedy nasłonecznienie jest wysokie, uzyski są największe, dlatego opłaca się magazynować nadmiar energii, który można wykorzystać, gdy dzień stanie się krótszy. Fotowoltaika przestaje produkować prąd dopiero po zmierzchu – działa nawet podczas pochmurnej pogody, dlatego dobrze zaprojektowana instalacja może pokryć zapotrzebowanie Twojego gospodarstwa praktycznie w 100%. Każdy rolnik wykorzystujący nowoczesne rozwiązania doskonale wie, że wiele urządzeń musi pracować 24 godziny na dobę – fotowoltaika dla rolnictwa w Warszawie i okolicach zabezpieczy Cię na wypadek przerw w dostawie energii elektrycznej.

Umów się na darmową konsultację

info@rawicom.plDofinansowania do fotowoltaiki

Fotowoltaika w Warszawie i całej Polsce to przede wszystkim sposób na oszczędność. Nie tylko pozwala na zmniejszenie rachunków za prąd praktycznie do zera, ale też uprawnia rolnika do uzyskania ulg. Znaczną część wydatków można odliczyć od podatku rolnego. Dostępne są też liczne dofinansowania, dzięki którym inwestycja zwróci się jeszcze szybciej.

Produkcja energii ze słońca to ekologiczne rozwiązanie, a to właśnie rolnicy najdotkliwiej odczuwają konsekwencje zmian klimatu. Zmienna pogoda i gwałtowne zjawiska atmosferyczne coraz częściej powodują duże straty. Dzięki fotowoltaice możesz przyczynić się do zwiększenia wykorzystywania odnawialnych źródeł energii, czyli zmniejszyć emisję dwutlenku węgla, a tym samym odciążyć naszą planetę.

Umów się na darmową konsultację

info@rawicom.plDofinansowania do fotowoltaiki

Dofinansowania na fotowoltaikę dla rolnika w Warszawie

Zastanawiasz się, czy możesz pozwolić sobie na inwestycję w fotowoltaikę? Zastosowanie odnawialnych źródeł energii nie jest rozwiązaniem wyłącznie dla właścicieli dużych gospodarstw, przynoszących bardzo wysokie zyski. Dzięki ulgom i dofinansowaniom, może pozwolić sobie na to większość rolników. Na bieżąco śledzimy wszystkie programy przeznaczone dla właścicieli gospodarstw rolnych, dlatego pomożemy Ci w kwestiach formalnych. Dzięki dofinansowaniu, inwestycja zwróci się jeszcze szybciej.

Zarabiaj na farmach fotowoltaicznych w Warszawie

Chcesz zainwestować w fotowoltaikę na większą skalę? Planujesz zarabiać na sprzedaży prądu z odnawialnych źródeł energii? Skontaktuj się z nami i zapytaj o farmy fotowoltaiczne w Warszawie! Pomożemy Ci przejść przez wszystkie etapy inwestycji: od wyboru odpowiedniej działki, przez projekt i montaż, po uruchomienie farmy.

Umów się na darmową konsultację

info@rawicom.plDofinansowania do fotowoltaiki

Projektowanie farm fotowoltaicznych krok po kroku

Pierwszym krokiem do założenia rentownej farmy fotowoltaicznej jest oczywiście wybór odpowiedniej działki. Zapewniamy naszym klientom kompleksowe wsparcie, dlatego pomożemy Ci również w doborze gruntu pod inwestycję. Jednym z rozwiązań, na których często bazujemy, jest dzierżawa ziemi od rolnika. To nie tylko sposób na zysk dla inwestora, ale też dla rolnika, ponieważ w ten sposób można zarabiać na ziemi niskiej klasy (kategoria IV lub niższa). Oprócz tego upewniamy się, że działka spełnia pozostałe wymagania: ma powierzchnię minimum 1,5 ha, znajduje się w pobliżu linii średniego napięcia, jest oddalona od terenów zalewowych.

Następnie zaczynamy projektowanie farm fotowoltaicznych w Warszawie: zajmujemy się analizą ekonomiczną, wyborem właściwych parametrów, uzyskaniem dofinansowań. Pomagamy również w uzyskaniu decyzji środowiskowej, spełnieniu warunków przyłączenia do sieci oraz uzyskaniu pozwolenia na budowę i koncesji.

Umów się na darmową konsultację

info@rawicom.plDofinansowania do fotowoltaiki

Bezpieczne i wydajne farmy fotowoltaiczne w Warszawie

W naszej ofercie dostępna jest również budowa farm fotowoltaicznych w Warszawie. Zajmujemy się inwestycją krok po kroku: zabezpieczamy działkę, zapewniamy tymczasowe źródło energii elektrycznej. Dobieramy wszystkie elementy instalacji: zamawiamy odpowiednie panele fotowoltaiczne, systemy montażowe, okablowanie, inwertery i zabezpieczenia. Nasz zespół monterów zajmuje się pracami instalacyjnymi: montujemy pionową i poziomą konstrukcję, moduły, przewody oraz zabezpieczenia. Następnie sprawdzamy działanie farmy fotowoltaicznej, czuwamy nad jej odbiorem i przyłączeniem do sieci. Wtedy farma zaczyna działać i produkować prąd, a Ty zarabiasz na jej sprzedaży.

Umów się na darmową konsultację

info@rawicom.plDofinansowania do fotowoltaiki

Farmy fotowoltaiczne – to warto wiedzieć!

Tak duża instalacja fotowoltaiczna to spora inwestycja, ale na ten cel również można dostać dofinansowanie, dzięki któremu koszty farmy szybciej się zwrócą. Na bieżąco śledzimy programy, takie jak Energia Plus, żeby zapewniać naszym klientom jeszcze korzystniejsze warunki otwierania farm fotowoltaicznych. Inwestycja w farmę fotowoltaiczną wiąże się z niewielkim ryzykiem i wysoką stopą zwrotu, dlatego jest dobrym sposobem na ulokowanie środków.

Umów się na darmową konsultację

info@rawicom.plDofinansowania do fotowoltaiki

Zwiększ zyski ze stacjami ładowania samochodów elektrycznych

Przyzwyczajenie Polaków do jeżdżenia samochodami spalinowymi z każdym rokiem stopniowo ustępuje nowym, ekologicznym rozwiązaniom – autom napędzanym na prąd. Właściciele aut elektrycznych mogą korzystać z przywilejów, w wielu miastach pozwala im się, chociażby na jazdę buspasem. Korzyści nie kończą się jednak na kierowcach, ponieważ rosnąca liczba samochodów elektrycznych wiąże się też z coraz większym zapotrzebowaniem na infrastrukturę do ich ładowania. Chcesz zacząć zarabiać na dostarczaniu energii do aut elektrycznych? Skontaktuj się z nami i zapytaj o montaż stacji ładowania samochodów elektrycznych w Warszawie!

Umów się na darmową konsultację

info@rawicom.plDofinansowania do fotowoltaiki

Dlaczego montaż stacji ładowania samochodów elektrycznych w Warszawie się opłaca?

Im większa staje się liczba samochodów elektrycznych w Polsce, tym więcej stacji ładowania jest potrzebne, aby umożliwiać kierowcom przemieszczanie się na większe dystanse. Ładowarki umieszcza się więc nie tylko w domach i na osiedlach, ale też przy centrach handlowych, hotelach, na firmowych parkingach. Korzyści czerpią z tego nie tylko kierowcy – jako właściciel komercyjnej stacji ładowania, zwiększysz swoje zyski, pobierając opłaty za tę usługę.

Korzyści ze stacji ładowania samochodów elektrycznych nie kończą się jednak na tym. Ładowarka to dodatkowa promocja dla Twojej firmy – wiele osób, które przyjadą, aby naładować samochód, skorzysta z Twoich usług lub zdecyduje się na zakup produktu. Stacje ładowania są umieszczane na dostępnych w Internecie mapach, z których korzystają kierowcy. Dzięki temu, Twoja firma stanie się bardziej widoczna w okolicy.

Posiadanie stacji ładowania na firmowym parkingu to też lepszy wizerunek firmy. Ekologiczne rozwiązania są w cenie – doceniają je klienci i potencjalni partnerzy biznesowi. Wspieranie elektromobilności to inwestycja, która zwróci Ci się w niedalekiej przyszłości.

Umów się na darmową konsultację

info@rawicom.plDofinansowania do fotowoltaiki

Projektujemy stacje ładowania samochodów elektrycznych w Warszawie

Doskonale wiemy, jak kluczowy dla wydajności i bezpieczeństwa jest dobry producent stacji ładowania samochodów elektrycznych. W Warszawie montujemy stacje składające się z podzespołów sprawdzonych marek, działających w branży od lat: Circontrol (doświadczenie od 1997) oraz DBT (doświadczenie od 1992). Dzięki temu, mamy pewność, że nasze stacje nie będą sprawiać problemów technicznych, a auta Twoich klientów będą się szybko ładować. Dobieramy odpowiednie podzespoły na potrzeby stacji ładowania dla firm. Z naszej sieci GreenWay Polska (dawniej Revnet), korzystają setki kierowców dziennie – mogą znaleźć się wśród nich również Twoi klienci.

Umów się na darmową konsultację

info@rawicom.plDofinansowania do fotowoltaiki

Montujemy stacje ładowania samochodów elektrycznych

Zajmiemy się inwestycją krok po kroku, dlatego Tobie pozostanie czekać, aż stacja będzie gotowa do użytku i zacznie przynosić zyski. Zaczynamy od audytu technicznego i koncepcji projektu – na tym etapie możemy już przygotować wycenę montażu. Zajmujemy się również kompletowaniem dokumentacji niezbędnej do uruchomienia stacji ładowania samochodów elektrycznych. Nadzorujemy budowę i instalację ładowarki, zapewniamy również odpowiednie oznakowanie miejsc postojowych. Zadbamy również, aby stacja ładowania przeszła obowiązkowy przegląd, który jest wymagany przez Urząd Dozoru Technicznego. Zajmujemy się też zgłoszeniem stacji do rejestru EIPA. Kiedy prace montażowe i formalności są zakończone, przechodzimy do ostatniego etapu: uruchamiamy stację, a Ty zaczynasz zarabiać na usługach ładowania.

Chcesz zainwestować w stacje ładowania, farmy fotowoltaiczne lub panele słoneczne w Warszawie? Skontaktuj się z nami! Doradcy Rawicom opowiedzą Ci więcej o możliwościach zmniejszania kosztów i zarabiania dzięki odnawialnym źródłom energii.

Instalacje fotowoltaiczne Warszawa - opinie klientów

Masz pytania? Umów się na darmową wideo-konsultację. Nasi doradcy są do Twojej dyspozycji.

+ 48 793 206 207

Umów się na darmową konsultację