Fotowoltaika Wrocław

Instalacja fotowoltaiczna od Rawicom we Wrocławiu!

Firma Rawicom oferuje swoje instalacje fotowoltaiczne także na rynku wrocławskim. To tu cały czas rośnie zapotrzebowanie na odnawialne źródła energii, które mogłyby wpłynąć na poprawienie jakości powietrza i nie tylko. Postanowiliśmy dołożyć do tego swoją cegiełkę i dlatego przygotowujemy niesamowicie wydajne instalacje fotowoltaiczne we Wrocławiu. Nasze panele słoneczne są dostosowane nie tylko do potrzeb domków jednorodzinnych, ale również dużych gospodarstw domowych, rolnych czy biur, które szukają dostępu do darmowej energii na terenie Wrocławia. Indywidualne podejście do przygotowania projektu sprawia, że każda instalacja fotowoltaiczna we Wrocławiu spełnia oczekiwania każdego z naszych klientów.

Dlaczego warto postawić na panele słoneczne we Wrocławiu?

Zwiększająca się liczba dofinansowań oraz programów wsparcia dla osób, które chcą założyć panele słoneczne we Wrocławiu to jedynie jeden z powodów, dla których wzrasta faktyczne zainteresowanie fotowoltaiką. Głównie ich popularność wynika z faktu, że zapotrzebowanie na energię elektryczną stale wzrasta, a jej ceny z roku na rok stają się coraz większe. Dotyczy to zwłaszcza dużych miast, jakim jest np. Wrocław, gdzie rozwój gospodarki jest tak duży, że stale zwiększa się zużycie prądu nie tylko przez mieszkańców, ale głównie przez firmy. W ich przypadku świetnie sprawdzi się instalacja fotowoltaiczna we Wrocławiu, wykonana przez najlepszych fachowców na rynku, którzy precyzyjnie oszacują potrzeby budynku i dobiorą taką instalację, by dostarczała wystarczającą ilość prądu.

Umów się na darmową konsultację

info@rawicom.plDofinansowania do fotowoltaiki

Panele słoneczne Wrocław

Wybierając panele fotowoltaiczne we Wrocławiu, trzeba mieć na uwadze wiele czynników. Stąd też to my doradzamy naszym klientom, na jaki typ ogniw się zdecydować, by były one wydajne bez względu na panującą pogodę. Spersonalizowana instalacja fotowoltaiczna we Wrocławiu potrafi być skuteczna nawet zimą, kiedy dni słonecznych jest znacznie mniej i nie da się pozyskać tak dużej ilości prądu. Dla nas to nie stanowi jednak problemu – projektujemy fotowoltaikę we Wrocławiu tak, by przez cały rok była w stanie spełnić podstawowe potrzeby użytkowników.

Umów się na darmową konsultację

info@rawicom.plDofinansowania do fotowoltaiki

Instalacja ogniw fotowoltaicznych we Wrocławiu

Panele fotowoltaiczne często są kojarzone wyłącznie z domami jednorodzinnymi na wsiach lub przedmieściach dużych miast. Udowadniamy jednak, że każdy może korzystać z czystej, ekologicznej energii, bez względu na miejsce zamieszkania. Nasi specjaliści bez trudu zamontują ogniwa fotowoltaiczne we Wrocławiu, mieście o gęstej zabudowie. Jesteśmy w stanie dostosować instalację do powierzchni. Dobieramy odpowiedni kąt nachylenia, dzięki czemu fotowoltaika jest, jak najbardziej wydajna. Z doświadczenia wiemy, że ogniwa fotowoltaiczne we Wrocławiu i innych dużych miastach sprawdzają się równie dobrze, jak w innych miejscach w Polsce.

Specjaliści, pracujący we wszystkich oddziałach naszej firmy, służą pomocą na wszystkich etapach inwestycji. Dzięki temu, instalacja fotowoltaiki we Wrocławiu i okolicach jest bardzo prosta i nie wymaga od Klienta wiedzy na temat pozyskiwania energii ze słońca. Dzięki temu, instalacja przebiega sprawnie i bezstresowo. Świadczymy kompleksowe usługi od wykonania audytu energetycznego, przez plan instalacji i dobór urządzeń, po montaż paneli fotowoltaicznych.

Nasi Klienci mogą liczyć również na pomoc w uzyskaniu dofinansowań z programów rządowych oraz wskazówki, dotyczące odliczania kosztów montażu fotowoltaiki od podatku. W krótkim czasie pozwalamy naszym Klientom na uzyskanie niezależności przez zapewnienie im nowego źródła pozyskiwania energii elektrycznej. Zaplanowane przez nas inwestycje zwracają się już w przeciągu kilku lat, dlatego nasi Klienci szybko przekonują się, że montaż ogniw fotowoltaicznych jest dobrą decyzją.

Umów się na darmową konsultację

info@rawicom.plDofinansowania do fotowoltaiki

Ogniwa fotowoltaiczne, a ekologia

Instalacja ogniw fotowoltaicznych jest korzystna, nie tylko dla środowiska, ale też finansów. Trendy, panujące w Unii Europejskiej, sugerują że nacisk na wykorzystywanie odnawialnych źródeł energii będzie coraz większy. Polityka, mająca na celu ograniczenie emisji gazów cieplarnianych, będzie wiązała się z dalszymi podwyżkami cen prądu. Ogniwa fotowoltaiczne we Wrocławiu i okolicznych miejscowościach pozwalają na tworzenie niezależnych, ekologicznych budynków. Możliwość pozyskiwania energii elektrycznej ze słońca zwiększa wartość nieruchomości, dlatego do współpracy zapraszamy nie tylko klientów indywidualnych, ale też deweloperów i przedsiębiorców.

Jesteś z okolic Wrocławia i zainteresowała Cię oferta instalacji fotowoltaicznej? A może chcesz poznać wstępną dla swojego domu? Skorzystaj z pomocy naszych specjalistów – na pewno rozwieją wszelkie wątpliwości związane z odnawialnymi źródłami energii.

Umów się na darmową konsultację

info@rawicom.plDofinansowania do fotowoltaiki

Fotowoltaika dla wrocławskich firm

Jaki przedsiębiorca nie chciałby obniżyć kosztów prowadzenia firmy? Dużą częścią rachunków są opłaty za prąd, dlatego dobrym wyborem jest instalacja fotowoltaiczna dla firmy. Wrocław to jedna z lokalizacji, w których montujemy i projektujemy fotowoltaikę dla przedsiębiorców. Nie masz wpływu na ceny u operatora, ale na szczęście dostępne są odnawialne źródła energii, takie jak słońce. Odpowiednio zaprojektowana instalacja może pokryć zapotrzebowanie energetyczne firmy nawet w 100%. Skontaktuj się z nami – stworzymy fotowoltaikę idealnie dopasowaną do potrzeb Twojej firmy.

Umów się na darmową konsultację

info@rawicom.plDofinansowania do fotowoltaiki

Instalacja fotowoltaiczna dla firmy we Wrocławiu – warto!

Fotowoltaika dla firm we Wrocławiu to przede wszystkim korzyści ekonomicznie, ponieważ dobrze zaplanowana inwestycja zwraca się już po kilku latach. Rozwój przedsiębiorstwa jest nierozerwalnie powiązany ze wzrostem zapotrzebowania na energię elektryczną: nowe stanowiska pracy czy automatyzacja procesów zwiększają wydajność, jednak ma to swoje koszty. Ogniwa fotowoltaiczne we Wrocławiu pozwalają zaoszczędzić środki, które w innym wypadku musiałbyś wydać na rachunki za prąd. Dzięki temu, Twoje przedsiębiorstwo będzie mogło rozwijać się bardziej dynamicznie.

Umów się na darmową konsultację

info@rawicom.plDofinansowania do fotowoltaiki

Fotowoltaika to jednak nie tylko korzyści ekonomiczne – jest również przyjazna dla środowiska. Zanieczyszczenie powietrza, szczególnie w dużych miastach, z roku na rok staje się coraz większe. Najskuteczniejszym rozwiązaniem tego problemu jest właśnie fotowoltaika we Wrocławiu. Korzystanie z odnawialnych źródeł energii pozwala znacznie ograniczyć udział elektrociepłowni węglowych w produkcji energii. Dzięki temu, redukujemy ilość zanieczyszczeń trafiających każdego dnia do atmosfery. Planeta z pewnością nam za to podziękuje, ponieważ już teraz możemy zaobserwować zmiany klimatu spowodowane między innymi nieodpowiedzialnym podejściem do produkcji energii elektrycznej. Fotowoltaika podczas pracy nie wytwarza żadnych szkodliwych substancji ani nie generuje hałasu, dlatego im więcej firm przechodzi na energię ze słońca, tym większy komfort życia w miastach.

Warto też pamiętać, że Komisja Europejska kładzie coraz większy nacisk na używanie odnawialnych źródeł energii. Można więc uzyskać dofinansowania na panele fotowoltaiczne we Wrocławiu i innych miastach. To doskonała okazja, żeby zainwestować w rozwój firmy, nawet w średnich i małych przedsiębiorstwach.

Umów się na darmową konsultację

info@rawicom.plDofinansowania do fotowoltaiki

Inwestycja w fotowoltaikę dla firm we Wrocławiu krok po kroku

Doświadczenie w branży fotowoltaicznej zbieramy od 2006 roku, dlatego doskonale wiemy, że szczegółowy audyt to podstawa dobrze zaprojektowanej instalacji. Zaczynamy od analizy zapotrzebowania energetycznego firmy, powierzchni dostępnej pod fotowoltaikę oraz nasłonecznienia w konkretnej lokalizacji. Przeprowadzamy analizę ekonomiczną i symulację uzysku energii, dlatego od początku wiesz, ile możesz miesięcznie zaoszczędzić oraz jaki jest orientacyjny czas zwrotu inwestycji. Na podstawie audytu zaczynamy projektowanie instalacji fotowoltaicznych we Wrocławiu – na dachu lub na gruncie. Pomagamy również w kwestiach formalnych, udzielimy Ci wsparcia podczas starań o dofinansowania i zezwolenia. Zajmujemy się doborem zabezpieczeń i podzespołów, żeby mieć pewność, że instalacja będzie wydajnie i bezawaryjnie działać – nawet przez kilkadziesiąt lat. Zapewniamy też fachowy montaż instalacji, wiedza i doświadczenie naszych monterów zapobiegają błędom montażowym, które w przyszłości mogłyby prowadzić do zmniejszenia uzysków. Tobie pozostanie czekać, aż panele słoneczne we Wrocławiu zaczną produkować prąd, a rachunki za energię spadną do minimum.

Umów się na darmową konsultację

info@rawicom.plDofinansowania do fotowoltaiki

Projektujemy instalacje fotowoltaiczne dla wrocławskich firm

Niektórzy przedsiębiorcy mają wątpliwości, czy opłaca się stawiać na fotowoltaikę przy takim nasłonecznieniu, jakie mamy w Polsce. Odpowiadamy: zdecydowanie tak, szczególnie jeśli chodzi o instalacje fotowoltaiczne we Wrocławiu, ponieważ nasłonecznienie na południu kraju jest większe niż na północy. Zawsze bierzemy też pod uwagę lokalizację firmy i projektujemy instalację w taki sposób, żeby osiągać maksymalne uzyski – przede wszystkim ustawiamy panele pod takim kątem, aby docierało do nich jak najwięcej promieni słonecznych. Montujemy wydajne panele monokrystaliczne, które produkują nawet o kilkanaście procent więcej energii niż panele polikrystaliczne. Nasze podzespoły wyróżniają się też wolną utratą sprawności podczas użytkowania, dzięki czemu instalacja może posłużyć Twojej firmie nawet przez kilkadziesiąt lat. Fotowoltaika to nie wydatek, ale inwestycja w przyszłość biznesu.

Chcesz dowiedzieć się więcej i poznać ofertę dla swojego biznesu? Skontaktuj się z nami!

Umów się na darmową konsultację

info@rawicom.plDofinansowania do fotowoltaiki

Postaw na fotowoltaikę dla rolnika!

Trudno rozwijać gospodarstwo rolne i jednocześnie oszczędzać energię elektryczną – jest potrzebna do działania maszyn i urządzeń, szczególnie kiedy starasz się wprowadzać automatyzację i mechanizację. Rozwiązaniem jest tutaj fotowoltaika dla rolnika. Wrocław i okolice to jeden z regionów, w których montujemy instalacje w gospodarstwach rolnych. Tanią, ekologiczną energię możesz wykorzystywać nie tylko do zasilania gospodarstwa, ale też budynków mieszkalnych. Chcesz dowiedzieć się, ile dokładnie możesz zaoszczędzić dzięki fotowoltaice? Skontaktuj się z nami!

Umów się na darmową konsultację

info@rawicom.plDofinansowania do fotowoltaiki

Fotowoltaika dla rolnictwa z okolic Wrocławia

Wspieramy ambitnych rolników z okolic Wrocławia – projektujemy instalacje fotowoltaiczne, które zapewniają wysokie uzyski przez nawet ponad trzydzieści lat. Większość inwestycji zwraca się już po kilku lub kilkunastu latach, następnie pozostaje Ci korzystać z taniej i przyjaznej dla środowiska energii.

W branży fotowoltaicznej działamy od 2006 roku, dlatego dzielimy się z klientami wiedzą i doświadczeniem. Zaprojektujemy Twoją fotowoltaikę krok po kroku. Nie musisz inwestować w ciemno – zaczniemy od symulacji uzysku oraz kalkulacji ekonomicznej, dzięki temu od początku będziesz wiedzieć, na jakie oszczędności możesz liczyć każdego miesiąca. Dobrze zaprojektowania fotowoltaika dla rolnictwa we Wrocławiu i okolicach pozwoli Ci ograniczyć wydatki na prąd, a przez to przyspieszyć w rozwoju. Na podstawie audytu wykonujemy projekt instalacji oraz dobieramy właściwe podzespoły i zabezpieczenia. Dobierzemy odpowiednią moc, która pozwoli Ci w jak największym stopniu zaspokajać potrzeby energetyczne gospodarstwa, a jednocześnie unikniesz bezsensownych kosztów przewymiarowanej fotowoltaiki.

Pomagamy naszym klientom również w kwestiach formalnych, podczas starania się o dofinansowania czy niezbędne zezwolenia. Następnie do pracy zabierze się nasza ekipa monterów, którzy zadbają, aby panele zostały solidnie zamocowane na dachu lub gruncie, a instalacja bezpiecznie i wydajnie działała. Po montażu przetestujemy i uruchomimy fotowoltaikę, a Tobie pozostanie czekać na niższe rachunki za prąd.

Umów się na darmową konsultację

info@rawicom.plDofinansowania do fotowoltaiki

Uzyskaj dofinansowanie na panele fotowoltaiczne we Wrocławiu

Fotowoltaika staje się coraz bardziej dostępna – mogą pozwolić sobie na nią nie tylko duzi, ale też średni i mali gospodarze. Dzieje się tak szczególnie, dzięki dofinansowaniom. Komisja Europejska kładzie coraz większy nacisk na odnawialne źródła energii, a dzięki temu rolnicy z krajów członkowskich mogą skorzystać z dofinansowań. Dotacje, pożyczki na preferencyjnych warunkach i zwroty podatku sprawiają, że inwestycja w fotowoltaikę dla rolnika we Wrocławiu jest jeszcze mniejszym obciążeniem dla budżetu oraz jeszcze szybciej się zwraca.

Chcesz zainwestować w fotowoltaikę i rozwijać gospodarstwo? Skontaktuj się z nami!

Umów się na darmową konsultację

info@rawicom.plDofinansowania do fotowoltaiki

Zarabiaj na farmach fotowoltaicznych we Wrocławiu

Większość osób stawia na fotowoltaikę na użytek domu lub przedsiębiorstwa, ale w odnawialne źródła energii warto inwestować również na większą skalę. Zajmujemy się nie tylko mniejszymi instalacjami, ale też budujemy farmy fotowoltaiczne we Wrocławiu i okolicach. Chcesz zarabiać na sprzedaży energii elektrycznej? Skontaktuj się z nami i dowiedz się więcej o inwestycjach na większą skalę.

Umów się na darmową konsultację

info@rawicom.plDofinansowania do fotowoltaiki

Projektujemy farmy fotowoltaiczne we Wrocławiu

Inwestycję w farmę fotowoltaiczną możesz poprowadzić sam, ale czy to się opłaca? Jesteśmy doświadczonym realizatorem instalacji o różnej wielkości, dlatego pomożemy Ci uniknąć błędów popełnianych przez przedsiębiorców początkujących w branży fotowoltaicznej. W ten sposób ustrzeżesz się przed opóźnieniem, a nawet całkowitym zablokowaniem inwestycji.

Pierwszym krokiem jest wybór odpowiedniej działki pod inwestycję. Wielu inwestorów nie posiada własnego gruntu, dlatego pomagamy w wydzierżawieniu właściwego gruntu od rolnika. Działka powinna mieć powierzchnię ponad 1,5 ha i znajdować się blisko linii średniego napięcia. Ważny jest też teren – powinien być możliwie płaski, bez zacienień. Farmy fotowoltaiczne to też doskonały sposób, żeby zagospodarować nieużytki, w ten sposób wykorzystuje się grunty o klasach IV, IVa, IVb lub niższych. Ważne też, żeby farma była oddalona od terenów zalewowych, nie znajdowała się na terenach chronionych, a plan zagospodarowania nie wykluczał inwestycji w fotowoltaikę.

Umów się na darmową konsultację

info@rawicom.plDofinansowania do fotowoltaiki

Budowa farmy fotowoltaicznej we Wrocławiu krok po kroku

Oferujemy projektowanie farm fotowoltaicznych we Wrocławiu i okolicach oraz wspieramy w kwestiach formalnych. Pomagamy w skompletowaniu dokumentacji technicznej, uzyskaniu pozwolenia na budowę, koncesji czy decyzji środowiskowej. Dobieramy podzespoły i zabezpieczenia oraz nadzorujemy budowę. Nasi specjaliści pomogą Ci również w pozyskiwaniu dofinansowań. Po zakończeniu budowy, testujemy farmy fotowoltaiczne, a następnie je uruchamiamy. W tym momencie farma zaczyna produkować energię ze słońca, a Ty zarabiasz na jej sprzedaży.

Umów się na darmową konsultację

info@rawicom.plDofinansowania do fotowoltaiki

Nie wierz mitom o farmach fotowoltaicznych!

Budowa farm fotowoltaicznych we Wrocławiu to stosunkowo nowy pomysł na zagospodarowanie przestrzeni, dlatego można usłyszeć wiele faktów i mitów na ten temat. Inwestycje czasem spotykają się z protestami lokalnych mieszkańców, ale potwierdzamy, że nie ma powodów do obaw! Farma fotowoltaiczna podczas pracy nie generuje hałasu ani nie emituje szkodliwych substancji. Dzięki temu, panele są bezpieczniejsze dla zdrowia człowieka niż tradycyjne elektrociepłownie węglowe, które zanieczyszczają atmosferę i przyczyniają się do zmian klimatu. Wykorzystywanie odnawialnych źródeł energii jest lepsze nie tylko dla środowiska, ale też osób, które mieszkają w pobliżu. Warto też pamiętać, że panele generują pole magnetyczne, ale jest to promieniowanie niejonizujące, czyli bezpieczne dla człowieka i przyrody. Pole elektromagnetyczne generują nawet telefony komórkowe, a korzystamy z nich każdego dnia – bez konsekwencji dla zdrowia.

Chcesz zainwestować w farmy fotowoltaiczne? Wrocław to jedna z lokalizacji, w których je budujemy, dlatego skontaktuj się z nami!

Umów się na darmową konsultację

info@rawicom.plDofinansowania do fotowoltaiki

Komercyjne stacje ładowania samochodów elektrycznych we Wrocławiu

Na polskich drogach przybywa samochodów elektrycznych, dlatego potrzebna jest też infrastruktura do ich ładowania – nie tylko w przydomowych garażach, ale też miejscach publicznych. Komercyjne stacje ładowania to nie tylko korzyść dla kierowcy, który może kontynuować podróż, ale też właściciela zarabiającego na ładowaniu samochodów. Chcesz zainwestować w ładowarkę samochodową? Skontaktuj się z nami – przedstawimy szczegółową ofertę.

Umów się na darmową konsultację

info@rawicom.plDofinansowania do fotowoltaiki

Dlaczego warto stawiać na stacje ładowania?

Stacja ładowania to przede wszystkim dodatkowe źródło przychodów dla firmy. Kierowcy płacą za ładowanie, a Twoja firma zaczyna więcej zarabiać. Stacje można stawiać praktycznie wszędzie: na parkingach, stacjach benzynowych, przy centrach handlowych czy hotelach. Nacisk na ekologiczne rozwiązania jest w Unii Europejskiej coraz większy, dlatego z czasem na parkingach wymagana będzie coraz większa liczba miejsc dla samochodów elektrycznych. Warto przygotować się na zmiany już teraz!

Umów się na darmową konsultację

info@rawicom.plDofinansowania do fotowoltaiki

Montaż stacji ładowania samochodów elektrycznych we Wrocławiu to też dodatkowy sposób na reklamę firmy. Ładowarki samochodowe są umieszczane na internetowych mapkach, z których korzystają kierowcy szukający miejsca do naładowania samochodu. Dzięki temu, do Twojej firmy będzie trafiało więcej osób, które w oczekiwaniu na naładowanie samochodu mogą skorzystać z Twoich usług lub kupić produkty, które sprzedajesz.

Coraz większa część przedsiębiorców decyduje się też na umieszczenie aut elektrycznych w swojej flocie. Pozwala to zmniejszyć koszty transportu w firmie oraz odciążyć środowisko, dzięki czemu firma zyskuje wizerunek bardziej świadomej społecznie i nowoczesnej.

Inwestycję w stacje ładowania polecamy również deweloperom, którzy chcą zwiększyć wartość swoich inwestycji. Mieszkanie kupuje się na lata, dlatego klienci myślą o przyszłości, również jeśli chodzi o transport. Od 2030 auta spalinowe mają przestać być sprzedawane, dlatego warto przygotować się na te zmiany już teraz. Z każdym rokiem coraz większa część kierowców porusza się samochodami elektrycznymi, dlatego zwracają uwagę na dostępność infrastruktury ładowania w swoim miejscu zamieszkania. Wyprzedź konkurencję i już teraz zainstaluj stacje ładowania na osiedlach, w które inwestujesz.

Umów się na darmową konsultację

info@rawicom.plDofinansowania do fotowoltaiki

Uruchomimy dla Ciebie stację ładowania we Wrocławiu!

Montaż stacji ładowania wymaga doświadczenia w branży – tylko wydajne, bezawaryjne i uniwersalne stacje będą cieszyć się powodzeniem wśród kierowców. Prowadzimy całą inwestycję od kwestii formalnych po rozpoczęcie świadczenia usług ładowania. Pomagamy klientom w wypełnieniu wszystkich niezbędnych dokumentów oraz podczas zgłoszeń i badań w Urzędzie Dozoru Technicznego. Zajmujemy się również doborem odpowiednich podzespołów oraz ich montażem.

Możesz też dołączyć do naszej sieci ładowania Green Way (dawniej Revnet). Twoi klienci zyskają dostęp do karty Green Way, aplikacji mobilnej oraz Portalu Klienta. Mapa jest uzupełniana na bieżąco, dzięki czemu kierowca wie, gdzie dokładnie znajduje się stacja oraz czy jest wolna. Budujemy półszybkie i szybkie stacje ładowania – kierowcy mogą wybrać stanowisko odpowiednie do ich potrzeb, naładować auto i ruszać w dalszą drogę. Najszybsze z naszych stacji ładują samochód już w 15 minut!

Umów się na darmową konsultację

info@rawicom.plDofinansowania do fotowoltaiki

Stacje ładowania samochodów elektrycznych od sprawdzonych producentów

Żeby stacja sprawnie i bezawaryjnie działała, konieczny jest sprawdzony producent stacji ładowania samochodów elektrycznych. We Wrocławiu montujemy stacje składające się z elementów takich producentów, jak Circontrol (działający od 1997) i DBT (z doświadczeniem od 1992). Lata doświadczenia w branży fotowoltaicznej pokazały nam, z kim warto współpracować.

Chcesz zainwestować w farmy fotowoltaiczne, stacje ładowania lub panele słoneczne we Wrocławiu? Skontaktuj się z nami i dowiedz się więcej!

Instalacje fotowoltaiczne Wrocław - opinie klientów

Masz pytania? Umów się na darmową wideo-konsultację. Nasi doradcy są do Twojej dyspozycji.

+ 48 793 206 207

Umów się na darmową konsultację