Fotowoltaika Podlaskie

Firma Rawicom działa nie tylko w Polsce, ale też poza jej granicami. Podejmujemy się montażu instalacji fotowoltaicznych dla klientów indywidualnych i biznesowych. Jeżeli interesują Cię panele słoneczne w tym regionie, skontaktuj się z nami.

Panele fotowoltaiczne w podlaskim

Podlasie to region rolniczy. Rozwijające się gospodarstwa rolne mają coraz większe zapotrzebowanie na energię elektryczną. Na Podlasiu ważną rolę odgrywają również przemysł tekstylny, drzewny, rolno-spożywczy oraz sektor maszyn rolniczych. Region posiada więc ogromny potencjał w kwestii wykorzystywania odnawialnych źródeł energii. Działalność naszej firmy przyczynia się do coraz powszechniejszego dostępu do prądu produkowanego ze światła słonecznego.

Rawicom to zespół specjalistów z szeroką wiedzą i bogatym doświadczeniem. Oferujemy naszym klientom kompleksową obsługę od audytu, przez plan instalacji, po montaż paneli. Udzielamy też pomocy w kwestiach formalnych podczas zdobywania pozwoleń, dofinansowań i ulg. Zadaniem klienta jest wyłącznie oczekiwanie na zredukowane do minimum rachunki za energię elektryczną oraz zwrot inwestycji.

Fotowoltaika – inwestycja w tanią energię

Inwestycja w fotowoltaikę zwraca się średnio po 6 latach. Jest to bardzo krótki czas, biorąc pod uwagę, że żywotność paneli słonecznych może wynosić ponad trzydzieści lat. Jednorazowy koszt daje więc dostęp do taniej, bezpiecznej energii na bardzo długi czas. Ogniwa fotowoltaiczne zapewniają niezależność energetyczną. Jest to bardzo istotne, ponieważ ceny prądu wciąż rosną i nic nie zwiastuje ich spadku.

Instalacje fotowoltaiczne są też korzystne z perspektywy dbałości o środowisko naturalne. Podczas ich pracy nie powstają żadne szkodliwe związki. Są więc ekologiczną alternatywą dla tradycyjnych elektrociepłowni węglowych, które emitują do atmosfery gazy cieplarniane. Wyjątkowa żywotność paneli sprawia, że nie zwiększają produkcji odpadów. Praca instalacji PV jest bardzo cicha, dlatego panele sprawdzają się na terenie miast, gdzie dąży się do redukcji poziomu hałasu.

Specjaliści Rawicom chętnie odpowiedzą na wszystkie pytania i szczegółowo przedstawią naszą ofertę. Jeśli więc rozważasz montaż paneli fotowoltaicznych w podlaskim, zapraszamy do kontaktu.