Fotowoltaika Świętokrzyskie

Zajmujemy się realizacją instalacji fotowoltaicznych w całej Polsce, a także poza granicami kraju. Jeżeli więc interesują Cię panele słoneczne w świętokrzyskim, skontaktuj się z nami. Specjaliści Rawicom udzielą wszystkich niezbędnych informacji oraz przedstawią szczegóły naszej oferty.

Panele fotowoltaiczne w świętokrzyskim

Świętokrzyskie to region o charakterze rolniczo-przemysłowym. Posiada więc ogromny potencjał w kwestii wykorzystywania odnawialnych źródeł energii. Jednym z najbogatszych z nich jest światło słoneczne. Nasza działalność przyczynia się do coraz częstszego stosowania go do pokrywania zapotrzebowania energetycznego domów, przedsiębiorstw i instytucji.

Rawicom to przede wszystkim zespół specjalistów w dziedzinie audytu, projektowania i montażu. Doświadczenie zbieramy od 2006 roku. Od tego czasu, wykonaliśmy tysiące realizacji w różnych warunkach i lokalizacjach. Nasi projektanci tworzą instalacje, doskonale dopasowane do zapotrzebowania energetycznego, miejsca i dostępnej ilości światła słonecznego. Zależy nam, aby każdy klient był zadowolony z efektów, bez względu na miejsce zamieszkania i porę roku. Przeprowadzamy więc szczegółowy audyt, dzięki któremu tworzymy plan inwestycji. Nasze panele słoneczne są umiejscowione tak, aby maksymalnie wykorzystywać światło słoneczne. Działają więc nie tylko w pogodne, ale też pochmurne dni. Produkcja energii elektrycznej zatrzymuje się dopiero w nocy.

Fotowoltaika – bezpieczna inwestycja

Instalacje fotowoltaiczne to inwestycje, które średnio zwracają się już po kilku latach. Rachunki za prąd zostają zredukowane do minimum. Jednorazowy koszt daje więc dostęp do taniej, bezpiecznej energii na kilkadziesiąt lat. Montaż paneli fotowoltaicznych zapewnia niezależność energetyczną. Ma to szczególne znaczenie w czasach, gdy ceny prądu wciąż rosną. Obniżenie kosztów energii elektrycznej jest kluczowe w biznesie, gdzie zużycie prądu jest bardzo wysokie. Wykorzystanie światła słonecznego to bardzo duża oszczędność. Środki można przeznaczyć na dalszy rozwój działalności.

Ogniwa fotowoltaiczne są też bezpieczne dla ludzi, zwierząt i środowiska. Pozwalają zredukować emisję zanieczyszczeń oraz uniezależnić się od tradycyjnych elektrowni węglowych. Zajmujemy się również montażem domowych i komercyjnych stacji ładowania pojazdów. Wspieramy więc wykorzystywanie odnawialnych źródeł energii, nie tylko podczas produkcji prądu, ale też w transporcie.

Instalacja fotowoltaiczna dla firm w świętokrzyskim

Rosnące ceny energii elektrycznej boleśnie odbijają się na kieszeni przedsiębiorców, ponieważ koszty prowadzenia firmy z każdym rokiem stają się coraz wyższe. Nic więc dziwnego, że popularność zyskuje fotowoltaika dla firm, a świętokrzyskie nie jest tutaj wyjątkiem. Jeżeli szukasz doświadczonego realizatora, który przeprowadzi Cię przez tę inwestycję krok po kroku, skontaktuj się z nami i skorzystaj z wiedzy specjalistów Rawicom.

Dlaczego opłaca się inwestować w fotowoltaikę dla firm?

Ze względu na dużą autokonsumpcję, firmy płacą bardzo wysokie rachunki za energię elektryczną. Właśnie dlatego, przedsiębiorcy coraz częściej szukają rozwiązań, które pozwolą im ograniczyć miesięczne koszty prądu zużywanego przez ich biznes. Najlepszym wyjściem jest tutaj produkcja energii elektrycznej ze słońca, która jest nie tylko ekonomiczna, ale też ekologiczna. Instalacja fotowoltaiczna dla firmy w świętokrzyskim to inwestycja, z której będziesz czerpać korzyści przez kilkadziesiąt lat. Fotowoltaika jest tym bardziej opłacalna, że w przepisach dotyczących rozliczeń coraz większy nacisk kładzie się na autokonsumpcję. W przedsiębiorstwach zużycie energii jest wysokie, dlatego prąd niemalże w 100% zostaje wykorzystany na potrzeby firmy, nawet bez dodatkowej inwestycji w magazyny energii.

Fotowoltaika nie opłaca się wyłącznie ze względów finansowych, ale też ekologicznych. Produkcja prądu ze słońca nie obciąża środowiska naturalnego, ponieważ nie towarzyszą jej hałas ani emisja szkodliwych związków do atmosfery. Przedsiębiorstwa są w dużej mierze odpowiedzialne na rosnące zapotrzebowanie polskich miast i wsi na energię elektryczną, dlatego jeśli zaczną czerpać prąd z ekologicznych źródeł, będzie to ogromna ulga dla środowiska naturalnego. Jeżeli chcesz więc rozwijać się zgodnie z założeniami biznesu odpowiedzialnego społecznie, zdecydowanie warto zainwestować w panele fotowoltaiczne. Świętokrzyskie to jeden z regionów Polski, w których nasz zespół Rawicom zajmuje się ich montażem.

Dofinansowania na instalacje fotowoltaiczne dla świętokrzyskich firm

Naszym Klientom oferujemy nie tylko projektowanie instalacji fotowoltaicznych w świętokrzyskim, ale też ich montaż oraz pomoc w kwestiach formalnych, również staraniu się o dofinansowania. Dla przedsiębiorców dostępne są ogólnopolskie i regionalne programy, dzięki którym inwestycja w fotowoltaikę jest łatwiej dostępna. Pomoc dla właścicieli firm zazwyczaj ma formę pożyczek na preferencyjnych warunkach. Środki trzeba więc zwrócić, ale na warunkach znacznie korzystniejszych niż w przypadku komercyjnych kredytów. W wielu programach możliwe jest też częściowe umorzenie spłaty, co sprawia, że inwestycja w fotowoltaikę jest jeszcze mniejszym obciążeniem dla firmowego budżetu. Jeżeli interesują Cię instalacje fotowoltaiczne w świętokrzyskim, skontaktuj się z nami.

Fotowoltaika dla rolnika w świętokrzyskim

Świętokrzyskie rolnictwo dynamicznie się rozwija, co oczywiście jest zjawiskiem pozytywnym. Wiąże się jednak również z rosnącym zapotrzebowaniem na prąd, a co za tym idzie – coraz wyższymi rachunkami za energię elektryczną. W połączeniu z wysokimi cenami prądu, może to hamować dalszy rozwój lokalnych gospodarstw. Rozwiązaniem jest tutaj fotowoltaika dla rolnika, a świętokrzyskie to jedna z lokalizacji, w których ją projektujemy i montujemy. Inwestycja zazwyczaj zwraca się już po kilku latach, a produkuje prąd przez nawet kilkadziesiąt lat. Stawiając na fotowoltaikę zapewniasz więc dostęp do ekologicznej energii nawet swoim dzieciom. Obniżenie kosztów energii elektrycznej w gospodarstwie pozwala inwestować w nowe maszyny oraz nowoczesne rozwiązania zwiększające wydajność pracy. Fotowoltaika dla rolnictwa w świętokrzyskim pomaga ambitnym gospodarzom się rozwijać.

Kompleksowa obsługa inwestycji w fotowoltaikę dla rolnictwa

Zapewniamy rolnikom profesjonalną obsługę na każdym etapie inwestycji, dlatego znajdziesz się w rękach fachowców zdobywających doświadczenie w branży od 2006 roku. Fotowoltaika musi być przede wszystkim opłacalna, dlatego zaczynamy od wykonania symulacji uzysku energii i prognozy ekonomicznej. Następnie nasi specjaliści przeprowadzają szczegółowy audyt, na podstawie którego powstaje projekt domowej elektrowni. Kolejnym krokiem jest dobór odpowiednich komponentów, które zapewniają wydajną i bezawaryjną pracę instalacji. Następnie nasz zespół fachowo montuje ogniwa fotowoltaiczne. Świętokrzyskie to jedna z lokalizacji, w której oferujemy kompleksową obsługę i ułatwiamy rolnikom przejście na ekologiczne i opłacalne ekonomicznie rozwiązania.

Dofinansowania na fotowoltaikę dla rolnika w świętokrzyskim

Nasi Klienci otrzymują wsparcie na każdym etapie inwestycji, również w kwestiach formalnych oraz podczas starania o dofinansowania na fotowoltaikę. Pomożemy Ci skorzystać z programów dedykowanych rolnikom, dzięki którym inwestycja jest mniejszym obciążeniem dla budżetu i szybciej się zwraca. Dostępne są liczne dofinansowania ogólnopolskie i regionalne, które ułatwiają wprowadzanie nowoczesnych, ekologicznych rozwiązań na polskiej wsi. Jeżeli chcesz się rozwijać i zainstalować na swoim gospodarstwie panele fotowoltaiczne w świętokrzyskim, skontaktuj się z nami.

Inwestycja w farmy fotowoltaiczne w świętokrzyskim

Fotowoltaika to szereg korzyści, nie tylko dla finansów, ale też środowiska. Właśnie dlatego, coraz większa część inwestorów dochodzi do wniosku, że warto postawić na panele słoneczne na większą skalę. W Rawicom wykonujemy również farmy fotowoltaiczne w świętokrzyskim, które zasilają całą okolicę oraz są pewnym i stałym źródłem zysku. Jeżeli chcesz zacząć zarabiać na panelach słonecznych na większą skalę, skontaktuj się z nami. Nasi specjaliści przeprowadzą Cię przez wszystkie etapy inwestycji, dzięki czemu unikniesz najczęściej popełnianych błędów oraz osiągniesz maksymalne zyski dostępne w konkretnej lokalizacji.

Projektowanie farm fotowoltaicznych z Rawicom

Uruchomienie farmy fotowoltaicznej wymaga nie tylko środków finansowych, ale też znalezienia odpowiedniego gruntu, wykonania projektu oraz przeprowadzenia fachowej realizacji. Właśnie dlatego, warto skorzystać z pomocy doświadczonego realizatora, aby uniknąć błędów, które mogą opóźnić, utrudnić lub nawet uniemożliwić przeprowadzenie inwestycji.

W Rawicom oferujemy kompleksową obsługę na wszystkich etapach powstawania farmy fotowoltaicznej. Przeprowadzenie inwestycji od początku do końca wymaga czasu, zaangażowania i wiedzy. Doświadczenie w branży fotowoltaicznej zbieramy od 2006 roku, dlatego nasi Klienci otrzymują profesjonalne wsparcie, nie tylko w kwestiach technicznych, ale też formalnych. Ziemia pod farmę fotowoltaiczną musi spełniać szereg wymagań, dlatego pomagamy inwestorom w znalezieniu odpowiedniego gruntu. Budowa farm fotowoltaicznych w świętokrzyskim jest dozwolona na powierzchni co najmniej 1,5 ha, na płaskim terenie, ziemi klasy IV lub niższej. Grunt nie może znajdować się na terenach zalewowych ani objętych programem ochrony środowiska (park krajobrazowy, Natura 2000). Trzeba też pamiętać o dostępie do linii energetycznej średniego napięcia oraz oczywiście drodze dojazdowej. Najczęstszą formą pozyskiwania gruntu pod farmę fotowoltaiczną jest po prostu dzierżawa od rolnika. Jest to doskonały sposób, aby zacząć czerpać zyski z niskiej klasy ziemi, której nie opłaca się uprawiać. Ekologia i opłacalne inwestycje mogą więc iść w parze z korzyściami dla właścicieli gruntów.

Budowa farm fotowoltaicznych w świętokrzyskim

Wybór odpowiedniego gruntu to tylko pierwszy etap inwestycji. Nasi specjaliści pomogą Ci uzyskać wszystkie niezbędne pozwolenia oraz ubiegać się o dofinansowania na realizację inwestycji. Zapewniamy profesjonalne projektowanie farm fotowoltaicznych. Świętokrzyskie, ze względu na dobre nasłonecznienie, jest lokalizacją, gdzie szczególnie opłaca się inwestować w energię produkowaną ze słońca. Odpowiedni projekt oraz dobór komponentów dobrych producentów zapewnia farmie fotowoltaicznej wysoką wydajność, dzięki czemu inwestycja jest naprawdę opłacalna. Posiadamy zespół doświadczonych monterów, dzięki czemu unikniesz błędów podczas realizacji, które mogłyby doprowadzić do zmniejszenia wydajności instalacji po uruchomieniu. Skorzystanie z naszych usług w dużym stopniu odciąża inwestora, ponieważ zdejmuje z niego odpowiedzialność za poprawny przebieg kolejnych etapów budowy farmy fotowoltaicznej. Jeżeli chcesz czerpać maksymalne korzyści z ekologicznej energii ze słońca, skontaktuj się z nami.

Montaż stacji ładowania samochodów elektrycznych w świętokrzyskim

Dawniej samochody napędzane energią elektryczną należały do wyjątków, ale w ostatnim czasie ich popularność znacznie rośnie. Wszystko wskazuje, że ten trend zostanie podtrzymany, ponieważ Unia Europejska dąży do upowszechnienia nowoczesnych, ekologicznych rozwiązań. Wraz z rosnącą popularnością napędzanych w ten sposób samochodów, konieczne jest zwiększenie dostępności infrastruktury przeznaczonej do ich ładowania. Właśnie dlatego, warto stawiać na ładowarki samochodowe zanim jeszcze stało się to standardem. W Rawicom oferujemy montaż stacji ładowania samochodów elektrycznych w świętokrzyskim, aby umożliwiać korzystającym z nich kierowcom szybkie wyruszenie w dalszą drogę, a inwestorom – dodatkowe źródło zarobku.

Stacje ładowania samochodów elektrycznych od Rawicom

Aby infrastruktura wydajnie i bezawaryjnie działała, kluczowy jest dobry producent stacji ładowania samochodów elektrycznych. Świętokrzyskie to jedna z lokalizacji, w których montujemy ładowarki takich marek, jak Circontrol i DBT, obecnych na rynku od lat 90. Nie zajmujemy się jednak wyłącznie sprzedażą i doborem odpowiednich urządzeń. Nasi Klienci otrzymują kompleksową obsługę: łącznie z realizacją i dopełnianiem wszelkich formalności, takich jak zgłoszenia czy badania w Urzędzie Dozoru Technicznego. Po budowie stacji możemy również włączyć ją do naszej sieci Revnet i zająć się świadczeniem usług ładowania.

System Revnet to przede wszystkim wygoda dla kierowców. Zapewniamy możliwość rezerwacji miejsca przez dotarciem na stację ładowania, wszystkie najpowszechniejsze typy gniazd, intuicyjną obsługę oraz trwałość, ponieważ ładowarki niejednokrotnie są narażone na opady czy intensywne działanie promieni słonecznych. W naszej sieci dostępne są zarówno standardowe stacje ładowania prądem przemiennym, jak i ładowarki wykorzystujące prąd stały do szybkiego ładowania auta dla kierowców, którym zależy na czasie. W naszej ofercie znajdują się rozwiązania dedykowane Klientom korporacyjnym i indywidualnym, dlatego zapraszamy do kontaktu – z pewnością dojdziemy do porozumienia, a Ty zaczniesz czerpać korzyści ze świadczenia usługi ładowania.

Inwestycja w stacja ładowania samochodów elektrycznych w świętokrzyskim

Posiadanie stacji ładowania na firmowym parkingu to przede wszystkim dodatkowe źródło dochodu. Kierowcy poruszający się autami elektrycznymi korzystają z internetowych mapek, dzięki którym mogą znaleźć najbliższą ładowarkę. Umieszczenie firmy na tego typu mapie to dla niej dodatkowa promocja, a warto pamiętać, że z roku na rok coraz większa część Polaków będzie się poruszać autami napędzanymi energią elektryczną. Posiadanie stacji ładowania na parkingu pozwala też budować wizerunek ekologicznego, świadomego społecznie przedsiębiorstwa. Warto też pamiętać o zmianach przepisów, które z czasem będą nakładać na właścicieli budynków obowiązek zapewniania miejsc parkingowych z możliwością ładowania aut elektrycznych. Lepiej więc już teraz przygotować się na nadchodzącą rewolucję w transporcie i zapewnić odpowiednią infrastrukturę właścicielom samochodów napędzanych na prąd.

Niezależnie, czy interesuje Cię fotowoltaika w świętokrzyskim, czy rozważasz inwestycję w farmę fotowoltaiczną lub stację ładowania – pozostajemy do Twojej dyspozycji. Eksperci Rawicom chętnie odpowiadają na wszelkie pytania oraz przedstawiają szczegóły naszej oferty. Jeśli więc zastanawiasz się nad montażem instalacji fotowoltaicznej w świętokrzyskim, skontaktuj się z nami: